Annecy - francúzske Benátky

Z môjho ročného pobytu vo Francúzsku spisujem najzaujímavejšie miesta, ktoré som tam videl. Sem patrí aj Annecy. Mesto, ktoré je bežnému Slovákovi neznáme, má povesť francúzskych Benátok. Prečo a či je to vôbec tak sa dočítate ďalej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Z Aix les Bains, kde som mal prechodný domov, to do Annecy bola polhodinka cesty autom. Mesto leží na jazere, z ktorého vytekajú rôzne riečky a potoky - okolo nich a hlavne na nich je postavené celé mesto. Práve kvôli množstvu vody sa o Annecy hovorí aj ako o francúzskych Benátkach.

annecy2
annecy2 

Pod Alpami

Staré mesto leží hneď pri jazere takže nájsť ho nebol žiadny problém - stačilo dostať sa k vode a potom sa už len držať nejakej riečky a bol som v centre. Mesto nezaprie, že dlho bolo súčasťou ženevského grófstva. Vidno to na každom kroku - čistota, úhľadnosť, kvety to všetko svedčí o spojení so Švajčiarskom. Históriu mesta a čo všetko sa oplatí vidieť tu nebudem písať, to si každý prečíta na wikipédii, na vykreslenie atmosféry mesta budú hovoriť už len fotografie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
jail-night
jail-night 

 

jail-day
jail-day 

Väzenie v noci a cez deň  

annecy1
annecy1 

Miestne kanály (naše kanály sú trochu horšie)

annecy3
annecy3 
Michal Hruška

Michal Hruška

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem v IT, okrem toho hrám vodné pólo, cestujem, venujem sa rodine a sem tam ma niečo tak zasiahne, že o tom napíšem. Zoznam autorových rubrík:  TripsBeneluxFrancúzskoNázory

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu