Fico, Mikloš, Sulík a Klaus, Farage, Staňek. Čo sa stalo a čo my?

Dlhová kríza, Euroval, Euro. Európska únia, Slovensko, pád vlády a predčasné voľby. Gréci, Portugalci a Taliani. Ako sa k tomu postaviť? Čo s tým môžeme urobiť? My, ako jednotlivci.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

V jednej múdrej knihe bolo napísané, že človek najlepšie vyhodnotí situáciu, ak môže porovnávať. V médiách vídame správu vždy z jednej tlačovky, meetingu a pod. Pokiaľ nepoznáme pozadie, môžeme informáciu iba prijať a len malé percento skúma ďalej jej obsah.

Tiež je životnou pravdou, že jedenkrát vidieť je viac ako stokrát počuť. Preto ďalej nájdete krátke vyjadrenia našich ale aj zahraničných politických špičiek v časovom slede. Aký obraz si spravíte, nechám na každom z vás.

Samozrejme, Ficotradične výborný a najzábavnejší prejav, naopak Sulík je príkladom, ako zaspať pri telke. Ak sa nepovažujete za ovce, verím, že si budete všímať viac obsah ako formu. Inak vám nemôžem priať nič iné ako dobrého pastiera.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Začneme troškou teórie.

19.2.2009, Európsky parlament, Preziden ČR, Václav Klaus

((klaus))

Á, naše obľúbené predvolebné radovánky...

3.5.2010, Premiér SR, Róbert Fico

((fico))

5.5.2010, Predseda SaS, Richard Sulík

((sulik))

...sme tesne po voľbách.

22.7.2010, Podpredseda SDKÚ, Ivan Mikloš

((miklos))

Prenesieme sa teraz opäť raz do Európskeho parlamentu a pozrime sa na najväčšieho vyvrheľa tohto zoskupenia. Čo hovorí a za čo sa mu tam všetci smejú? Dámy a páni, Nigel Farage, Veľká Británia:

3.10.2010, Skutočný stav EÚ

24.1.2011, Premenujme Európsku úniu na Dlhovú úniu

Dostávame sa ale k podstatnému, predstavujem vám Doc. Ing. Petra Staňeka CSc., renomovaného ekonóma zo SAV (Slovenskej Akadémie Vied). Tie tituly som pri jeho mene uviedol zámerne, aby ste si nemysleli, že je to nejaký vandrák.

SkryťVypnúť reklamu

26.7.2011, O podstate Eurovalu

((stanek2))

A na záver sľúbené riešenie týkajúce sa každého z nás.

11.10.2011, Čo robiť, aby sme prežili

((stanek1))

Dúfam, a chcem veriť, že v marci 2012 nenecháte veci náhode a pôjdete vyjadriť svoj názor.

Michal Vrba

Michal Vrba

Bloger 
  • Počet článkov:  54
  •  | 
  • Páči sa:  0x

milujem Bratislavu napriek jej nerestiam a som hrdým Slovákom Zoznam autorových rubrík:  PolitikaŠportAutáDovolenkaŠachOstatnéMarketingStaré, ale dobréFotkyNázor...ani sem nechoď

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

300 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,092 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu