Skutočný príbeh malého chlapca

Pred niekoľkými rokmi som sa počas plnenia svojich pracovných povinností zoznámil s mladým mužom pochádzajúcim z malého mestečka na Záhorí. Prebrali sme pracovné záležitosti a nakoľko sme si, ako sa hovorí padli do oka, pokračovali sme v živom rozhovore na všetky možné témy, aké nás v tej chvíli napadli. Asi po dvoch hodinách sme sa rozlúčili so vzájomným poďakovaním sa za príjemne strávené chvíle a nádejou, že sa ešte niekedy stretneme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Od toho dňa sme sa stretli už veľakrát a dnes môžem povedať, že sa z nás stali dobrí priatelia. Jeho životný príbeh ma natoľko zaujal, že som sa rozhodol o ňom napísať.

Michal, tak sa náš hrdina príbehu volá, sa narodil v rodine matky, administratívnej pracovníčky a otca, vodiča kamiónu. Jeho detstvo prebiehalo so všetkými radosťami i bolesťami tak, ako u väčšiny z nás. Keď mal malý Miško štyri roky, rozhodla sa jeho mamička vycestovať na krátku dovolenku do Talianska, na čom by nebolo nič neobvyklé s výnimkou toho, že sa písal rok 1984. Na tretí deň po jej odchode zazvonil v byte Miškových rodičov telefón. Zvedavosť malého chlapca viedla k tomu, že Miško nedočkavo zdvihol slúchadlo, v ktorom sa ozval očakávaný hlas jeho milovanej mamičky. Po sérii jeho otázok: kedy prídeš domov?, ako sa máš?, čo mi prinesieš?..., zostalo v telefónnom slúchadle náhle ticho. Po chvíli sa ozval chvejúci sa hlas jeho matky, na ktorý hrdina nášho príbehu asi nikdy nezabudne. Miško, Miško ... Miško (opäť krátka pauza) ja sa už domov nevrátim! Po dlhom srdcervúcom plači sa Miško nakoniec upokojil a schúlený v kúte svojej izby apaticky pozeral pred seba. Nekonečný smútok zmiešaný so zlosťou a nenávisťou voči matke trval ešte dlhé týždne. A aby toho nebolo dosť pre malú dušičku, Miškov otec mal v tom čase ťažkú autonehodu, pri ktorej si vážne poranil nohu, čo spôsobilo, že sa nemohol starať o svojho malého syna. Hrozilo, že Miško sa ocitne v detskom domove, ale nakoniec sa predsa našlo riešenie a malého vnúčika si k sebe zobrala do trvalej opatery jeho stará mama.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak Miško vyrastal, ako každé iné dieťa s výnimkou toho, že rozprávky na dobrú noc mu čítala milujúca babička. Ukončil základnú a potom i strednú školu, našiel si zamestnanie a pomaly si začal budovať svoj vlastný život.

A ako pokračoval jeho ďalší vzťah s matkou? Keď mal trinásť rokov pozvala, ho do ďalekej Kanady, kde našla svoj nový domov a žila život podľa svojich predstáv. A tak sa Miško aj s babičkou, ktorá ho po celý čas zahŕňala materinskou láskou vybrali na ďalekú cestu. Zvítanie s matkou po rokoch bolo chladné, ale pobyt v Kanade sa chlapcovi páčil. Keď sa blížil čas odchodu, matka si ho privinula k sebe, znova ho poprosila o odpustenie a požiadala, aby s ňou v Kanade ostal. Miško s odpoveďou dlho neváhal a ponuku odmietol s tým, že nemôže milovanú babičku opustiť. Vrátili sa teda domov na Slovensko a pokračovali vo svojich životoch tam, kde pred odchodom do Kanady prestali.

Skryť Vypnúť reklamu

Dnes už tridsaťdvaročný Michal má vlastnú rodinu. Je starostlivým, obetavým a milujúcim otcom a manželom. Porozumenie, láska a pokora v jeho živote ho priviedli k tomu, že svojej matke už dávno odpustil. Z malého chlapca vyrástol pracovitý, čestný a dobrosrdečný človek. Len tá jazvička v jeho dušičke spôsobila, že je viac opatrný, občas nerozhodný a trochu nedôverčivý.

Milan Zeman

Milan Zeman

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som presvedčený o tom, že každé stretnutie s človekom, každá životná situácia a každá informácia nás posúva na našej ceste k tomu čo sa má stať. Verím, že nič nie je náhoda a všetko je tak, ako má byť. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu