Nočná mora na Elm Street

Keď v roku 1984 stvoril horrorový špecialista Wes Craven ( Vreskot 1, 2 a 3 ) hrôzostrašný príbeh démonického Freddyho Kruegera s rukavicou so štyrmi čepeľami, nikto netušil napriek veľkému úspechu, že vznikol kult. Do roku 1989 nasledovali štyri filmy rôznych režisérov, ktoré ťažili z úspechu jednotky, ale boli to len priemerné snímky. Craven sa v roku 1994 vrátil k svojej postave a natočil “Nová močná mora” koncipovaný ako film o filme a dôstojne ukončil sériu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu


Vo svete filmu prešlo zopár rokov, nápady scenáristov sa kdesi pominuli, tak prišla doba remakov. Bolo len otázkou času, kedy obživne príbeh prelínajúci reálny a snový svet. Najznámejšia filmová ulica je opäť svedkom detskej riekanky “Raz, dva, Freddy ide, tri, štyri, už sa blíži…” a Freddy Krueger je späť.

Samotný príbeh je jednoduchý. Skupine teenagerov sa v snoch zjavuje znetvorený zabijak a prenasleduje ich. Čokoľvek by som napísal navyše, prezradil by som pointu, takže sa toho vyvarujem. Nový Nightmare režiséra Samuela Bayera ( je to jeho prvý veľký film, doteraz točil video a dokumenty ) má dobre prepracovanú atmosféru, tajomná hudba a zvukové efekty ju neustále dokresľujú a väčšina príbehu sa odohráva v tme či prítmí - čo viac si želať. Lenže predstaviteľ Freddyho Kruegera ( bývalá detská hviezdička 60-tych rokov Jackie Earle Haley ), nech je akokoľvek diabolský, nemá "šarm" Roberta Englunda. Ďaľším problémom je, že vystačiť si v súčasnosti s filmovou schémou z polovice 80-tych rokov je málo a dnešný divák je náročnejší. Nechcem však tvrdiť, že je film zlý, len hrozne priemerný.

Vizitka : Nočná mora na Elm Street ( A Nightmare on Elm Street )
USA 2010
102 minút, slovenské titulky, prístupný od 15 rokov
premiéra v kinách 10.6.2010 - Continental

Moje hodnotenie: priemerné 50%

Miroslav Makyta

Miroslav Makyta

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  244
  •  | 
  • Páči sa:  539x

Hľadám svoj priestor a našiel som ho. Zoznam autorových rubrík:  Film a literatúraRecenzieTvorbaMiesto pre životSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu