Krstný otec Fico

Písmo: A- | A+

Fico sa stará o svojich súkmeňovcov aj na diaľku. Takého krstného otca by chcel každý.

Prišiel podporiť na súd svojho dvorného zametača Kováčika. Zrejme si zvyká na pojednávaciu miestnosť, keď sa zúčastnil procesu ako pozorovateľ a občan. Na to má samozrejme právo.

Je však bežné, že sa občania chodia pozerať na súdne pojednávanie, keď sa ich vôbec netýkajú? Prečo to robí, keď s tým nemá nič spoločné?

Predvolaný Čižnár tiež predviedol svoje povestné peklo, keď sa zastal bývalého špeciálneho prokurátora. Je veľmi málo pravdepodobné, žeby bol predvolaný aj Fico, aspoň by mohol na plné ústa vykričať svetu, ako je všetko zmanipulované. Zatiaľ mu stačia jeho tlačovky, na ktorých všetky dôkazné materiály proti jeho druhom spochybňuje.

Zaujímavé, ako sa nevyjadroval k súdnym rozhodnutiam, ani k úkonom vyšetrovateľov a prokurátorom, keď bol pri moci. Zrejme sa vtedy cítil úplne v bezpečí. Po zmene vlády je proti všetkému a všetko spochybňuje.

Kováčik však dostal významné echo. Akoby mu Fico povedal, neboj, stojíme za tebou. Včera môj spolužiak, dnes ja. Fico vie, že Kováčik a následne Bödor sú kľúčoví pre jeho slobodu.

Je to účel. Predpríprava. V prípade jeho väzby môže pokračovať vo svojej rétorike o politických procesoch a bude mať za sebou masu ľudí, ktorí sú schopní uveriť hocijakej hlúposti.

Skryť Zatvoriť reklamu