Zodpovednosťou štátu by malo byť nepripustenie bezbrehého zadlžovania sa na úkor ďalších generácií. Ako sa v praxi chovali niektoré krajiny vidno pri súčasných problémoch Grécka. Ich politika bola tá najjednoduchšia, aká mohla byť – užívať si života na úkor svojich detí, aj za cenu prázdnej štátnej pokladnici. Súčasné protesty obyvateľov dotknutej krajiny sú len sebeckým prejavom naučenej nenažranosti od vlastných politikov. Jasné že v prípade Grécka ( a iných eventuálnych problematických krajín ) nesie veľkú vinu aj pštrosia politika EÚ. Zahľadená do vlastnej megalománii zabudla, že spoločenstvo tvoria jednotlivé štáty...
Ratingové agentúry ukazujú prstom na postihnuté krajiny a všetko, čo podnikajú krajiny EÚ na čele s Francúzskom a Nemeckom, sa v podstate dá považovať za de facto bankrot. Ekonomiku neoklame nikto.
A všetko to má pôvod v jednom jedinom. Politici by mali konať zodpovedne a vidieť ďalej ako len jedno volebné obdobie, robiť reformy, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou prežitia rozbehnutého tretieho tisícročia a neplytvať peniazmi daňových poplatníkov. Naša krajina sa po chvíľke tápania v minulom volebnom období neustále snaží udržať verejné financie nad vodou. Ľudia ťažko znášajú toto večné uťahovanie opaskov a šomrú na rovnaké výdaje a nižšie príjmy, ale poväčšinou chápu nevyhnutnosť zdravej ekonomiky.
Nemali by sa aj politici v „západných krajinách“ pustiť do bolestných reforiem ? Nemali by aj oni pristúpiť zodpovedne k riadeniu vlastnej krajiny a svojimi rozhodnutiami neohrozovať krehkosť menovej únie ?
Kto koho teda dobieha ?
6. júl 2011 o 18:06
Páči sa: 0x
Prečítané: 963x
Kto koho dobieha
Vraví sa, že by sme mali dobiehať Západ. Otrepaná fráza sa po zamyslení mení v mýlku. Udalosti posledných rokov hovoria o niečom inom. Nemali by bývalé „západné štáty“ dobiehať práve nás ? Napríklad v zodpovednom konaní ?
Písmo:
A-
|
A+
Diskusia
(3)