Miesto pre vašu tvorbu. Staňte sa súčasťou komunity
Bronislava Mišúrová

Bronislava Mišúrová

Bloger 
 • Počet článkov:  5
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Hello everyone :) Vitajte na mojom blogu :) Články budú z rôznych oblastí, pretože sa zaujímam o mnoho vecí ako napr. o módu, kozmetiku, hudbu ale možete si prečítať aj príhody z môjho života. Dúfam, že sa vám moje články budú páčiť.Tak hurá do čítania Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Nezaradené

Honey if you love me...

Bronislava Mišúrová

Honey if you love me...

Ahojte! Opäť,síce po dlhšom čase, Vám píšem nový článok. Nebojte, nezabudla som na Vás :). Tak hurá do čítania :). Bolo to dávnejšie, ale zážitok je to nezabudnuteľný. Celý týždeň sme sa neučili podľa rozvrhu, ale mali sme angličtinu. To nám bolo :). Prvý deň, sme sa nevedeli dočkať. Všetci rozmýšľali, či príde žena, muž, bude mladá/ý, stará/ý... Zazvonilo na prvú hodinu. Všetci sa pozerali do dverí, keď v tom sa pomaly začali otvárať. Na prekvapenie vošla naša učiteľka angličtiny. Prišla nám oznámiť, že lektor bude meškať. Zobrali sme to celkom dobre. Asi o pol hoďku sa otvorili dvere, ale tentokrát to nebola naša učiteľka. Stála tam žena - naša lektorka Johanna. Niektorí boli trochu smutní, pretože čakali muža, ale mne to bolo pravdupovediac jedno. Hlavne nech je sranda a to aj bola. Prvý šok nastal, keď na nás vychrlila svoju angličtinu. Všetci sme boli v miernom šoku, ale o chvíľu to prešlo :). Každý deň sme hrali rôzne hry: kreslili sme, rapovali, spievali ale aj písali. Najvtipnejšie spomienky mám na hru Honey if you love me, smile at me. Čo je v preklade : miláčik ak ma miluješ usmej sa na mňa. Hra spočívala v tom, že sme stáli v kruhu, v ktorom bol jeden člen našej skupiny a ten chodil do kruhu a hovoril vyššie spomínanú vetu. Ale zádrhel bol v tom, že sme ňou museli rozosmiať toho, komu to hovoríme. Nasmiali sme sa ako ešte nikdy pred tým :D. Myslím si, že tento týždeň nám dal veľa do života, nakoľko sme boli s Joannou ( lektorkou) sami a boli sme nútení s ňou komunikovať a nejako sa dorozumieť, keďže ona nevie po slovensky. Takýto týždeň by som si kľudne zopakovala aj viac krát do roka. Všetkým Vám odporúčam anglický týždeň. Nie ten z Lidla, ale ten vzdelávací s anglickou lektorkou ;)

 • 12. mar 2015
 • Páči sa: 0x
 • Prečítané: 305x
 • 0
Takmer záchranná akcia na sánkovačke....

Bronislava Mišúrová

Takmer záchranná akcia na sánkovačke....

Rozhodla som sa, že vám znovu napíšem zážitok z môjho života. Je to celkom čerstvý zážitok, stal sa mi len nedávno :). V stredu, ešte cez prázdniny, som sa bola sánkovať s mojou kamarátkou. Vravíme si, keď je sneh, treba to využiť. Tak sme sa teda obliekli, nachystali sane a išlo sa :). Rozhodli sme sa ísť asi na najväčší ale jednoznačne najlepší kopec tu u nás. Po príchode na miesto sme si vyšlapali skoro až na najvyššie miesto a spustili sa :). Sane s nami fičali dosť rýchlo. Myslím, že sme ani nikoho nezrazili :D. Ja s kamoškou sme sa nespúštali úplne od vrchu, pretože tam boli tri skoky za sebou a musím sa vám priznať, že ísť cez ne sme sa tak trochu báli. Tak sme sa teda spúšťali a sánkovali až zrazu prišla moja sesternica a spýtala sa nás, či ideme s ňou až zhora. Moja odpoveď bola jasná. Nie. Viete, stále mám v pamäti moje posledné sánkovanie na Orave, keď som si zlomila ruku a dvakrát mi ju operovali. To bol zážitok :D. O tom Vám niekedy ešte napíšem. No poďme späť k nášmu sánkovaniu.. kamarátka váhala, či pôjde až zhora cez skoky, až nakoniec povedala áno. Vôbec som to nečakala, nakoľko najskôr sa bála vôbec spustiť :D. Pomaly sme si kráčali hore. Počkala som ich nižšie, aby som ich dobre videla. Vyšli hore a spustili sa. Sledovali ich všetci ľudia, ktorí tam boli. Išlo im to pekne rýchlo. A prišlo na najočakávanejšie. Tri skoky. No bohužiaľ, ich nezvládli. Kamoška vyletela zo saní a sesternica za ňou na saniach. Diváci stojaci na svahu jednohlasne zvolali auuuuuuuuuuuuuuuuuu. Bolo to celkom vtipné :D. Kamoška ležala na zemi. Čakala som, že sa postaví, no ona nič. Rozbehla som sa za ňou , pretože som si myslela, že sa jej niečo stalo. Pýtam sa jej: Si v poriadku? Nie je ti niečo? Stále sa nehýbala a ja som sa vážne začala báť. V mysli som hľadala číslo na záchranku a už som si pripravovala ako to vysvetlím jej mame. Vtom si ona sadla a povedala: To bola peckaaa! Hneď mi odľahlo. Ja som si myslela, že je mŕtva alebo také niečo :D. Pomohla som jej postaviť, oprášila sa a sánkovali sme sa ďalej. Ale spúšťali sme sa už len od skokov :)

 • 10. jan 2015
 • Páči sa: 0x
 • Prečítané: 247x
 • 0
Prázdniny a Mor ho...

Bronislava Mišúrová

Prázdniny a Mor ho...

Zleteli orly z Tatry, tiahnu na podolia.. Pamätáte si ešte túto báseň? Ja sa ju práve učím. Možno si vravíte: dievča takto neskoro? Áno takto neskoro. Boli sviatky a počas nich sa mi učiť nechcelo. Predstavte si, ako sedíte na štedrý večer za stolom s knihou v ruke a učíte sa Mor ho. Mňa z tejto predstavy až mrazí. Vás nie? Alebo na Silvestra. Sedieť doma, alebo v kaviarni či bare s knihou v ruke a učiť sa. Ja si to predstaviť neviem. Učím sa už dobré dva dni a viem takmer polovicu. Je to celkom dosť, ale aj tak... Stále si to opakujem, už aj ocino a mamina sa chytajú a predbiehajú sa v tom, kto si zapamätal viac zo svojich školských čias :D. Obávam sa, že o chvíľu sa to naučí aj náš papagáj Maxo. LEN TO NIE! Celý zvyšok roka by sme nepočúvali nič iné ako Mor ho :D. A to teda nechcem :D. Vyzerá to tak, že si budem Mor ho asi opakovať v zatvorenej izbe, aby to nepočul. Ale vážne. Vy sa možno smejete, ale mať papagája, ktorý opakuje to, čo počuje, nie je boh vie čo. Akonáhle vyjde vonku slniečko a zasvieti cez okno na Maxa, začne pískať, krákať a vykrikovať veci, ktoré si zapamätal, alebo ktoré sme ho naučili. Teraz vám dám radu. NIKDY si nekupujte papagája, ktorý hovorí :D. Keď si to zapamätáte, budete žiť naveky šťastne. Verte mi, niečo o tom viem. Ale to vám napíšem niekedy nabudúce :). Teraz už späť k básni. Určite sme všetci hrdí slováci radi, že Samo napísal takú peknú báseň. Ale stavím sa s vami, že ani netušil, koľkým školákom ňou zničí prázdniny. No ja a určite aj ostatní žiaci mu odpúšťame. Veď uznajte, keď sa ju už naučíte, je celkom fajn...

 • 4. jan 2015
 • Páči sa: 0x
 • Prečítané: 256x
 • 0
Silvester: outfit, make up.....

Bronislava Mišúrová

Silvester: outfit, make up.....

Všetci dobre vieme, že dnes je Silvester. Takže, milý Silvo, ak toto čítaš, všetko najlepšie k meninám. Silvester pre mnohých znamená stres, pečenie, varenie a mnoho iného, ktoré ma nenapadá :D, pretože ja na to nemyslím. Síce som bola teraz u babky po kapustu, ale vráťme sa späť k tomu, čo som písala :D. Keďže je Silvester, pripravila som si pre vás špeciálny článok :3. Dole na fotke sú 3 outfity, každý zameraný inak. Prvý OOTD ( outfit of the day) je skôr slávnostnejší ako basic. Ja by som si ho obliekla na nejakú párty. Pod ním je fotka ako by som sa učesala a k tomuto outfitu by som volila výraznejší rúž a oči :). šaty: Terranova  cardigan: New Yorker  náhrdelník: aliexpess  Druhý OOTD je pohodlný taký basic :). Obliekla by som si ho niekde na návštevu, možno na nejaké rodinné stretko :). crop top: New Yorker jeans: C&A  A tretí OOTD sa mi asi páči najviac :D. Pyžamko, teplé ponožky, svetrík, domáca pohodička a teplo. Čo viac si človek môže priať? Bohužiaľ si nepamätám, čo som kde kúpila :D . Ja si na dnes pravdepodobne oblečiem outfit číslo 3 :) no čo? Vy nie??? :)))

 • 31. dec 2014
 • Páči sa: 0x
 • Prečítané: 329x
 • 0
Ako nás myš prebrala..

Bronislava Mišúrová

Ako nás myš prebrala..

Toto je zážitok z môjho života. Bol piatok večer, blížil sa víkend, tak si vravím, že by sme si s maminou mohli pozrieť nejaký film. Zapli sme teda notebook, našli si film a išlo sa pozerať :). Keďže ocino pozeral hokej, dali sme si sluchátka, lebo inak by sme nepočuli nič iné iba Poď, poď, poď. Nieee to mal byť gól. A takto by to bolo celý večer. A tak sme pozerali a pozerali. Keď zrazu ocino pustil nášho kocúra Harryho dovnútra. Nebolo by na tom nič zvláštne, pretože ho normálne púšťame dnu, aby sa najedol, napil a trochu si v teple pospal. No teraz to bolo iné... Stopla som film a vravím ocinovi Oci, Harry má asi niečo v ústach. Ocino a mamina zbystrili, ocino chytil Harryho, no akonáhle ho chytil, Harry otvoril ústa a z úst mu vypadla myš, ktorá bola živá! Ja s maminou sme hneď vyskočili na stoličky. Myš nám behala po dome, až nakoniec vbehla do chodby, ktorú sme hneď zatarasili, aby nevybehla. Ja som stále stála na stoličke. Asi po 3 minútach som zišla dole a išla som pozrieť situáciu. Ocino mal na rukách gumené rukavice a v ruke nejaký kus dreva. Vyzeral veľmi smiešne s tým sústredeným výrazom na tvári :D Zatiaľ čo ocino vraždil myš, Harry si spokojne ležal v kresle a olizoval sa. Znovu som omrkla chodbu. Ocino vyhodil všetky dáždniky, ktoré majú svoje miesto pri dverách, pretože videl myš, ako do nich lezie. Kým ocino vonku vytriasal myš spomedzi dáždnikov, ja s maminou sme išli upratať chodbu. V tom som však zbadala výraz mamininej tváre a v momente som bola späť na stloličke. Mamina začala hystericky kričať : Ocko, tá myš je tuuuuu, v domeeeeee. Ocino nabehol dnu, tresol myš latou po hlave a bolo po nej. A takto som trávila piatkový večer :D.

 • 30. dec 2014
 • Páči sa: 0x
 • Prečítané: 393x
 • 1
Skryť Zatvoriť reklamu