Ospravedlňujem sa fajčiarom.

Písmo: A- | A+

Ešte nedávno som bol bojovníkom proti fajčeniu. Taká smiešna postavička v dnešnej dobe s dnešnými zahúlenými ľuďmi. Drzáčisko, ktoré zasahuje do práv fajčiarov, ktoré im chce odopierať pôžitok. Správal som sa ako idiot, neuvedomoval som si, že im škodím, že som trápny. Recitoval som tie svoje naučené protifajčiarské heslá kde som len mohol. Nikdy ma nenapadlo, ako blbo sa museli cítiť, keď som na nich psychicky tlačil a obmedzoval ich osobnú slobodu. Preto sa chcem všetkým ospravedlniť.

 Prepáčte priatelia, že som sa narodil s defektom, ktorý mi umožňujre dýchať len čistý vzduch, že som iný. Prepáčte, že mi tak dlho trvá to moje prispôsobovanie, že nie som taký šikovný a nedarí sa mi naučiť sa umeniu fajčiť tak rýchlo ako vám, že sa za mňa musíte hanbiť. Prepáčte, ak som sa vás niekedy nepríjemne dotkol napriek tomu, že vy ste ku mne takí féroví a kedykoľvek, keď mi fajčenie prekáža môžem odísť. Som vašim dlžníkom. Až teraz si uvedomujem, že nikdy nefajčíte len tak sebecky, že popri uspokojovaní vašich potrieb myslíte aj na ostatných. Vždy viete, kedy jeden nádych stačí, kedy dym vyfúknuť von pre ostatných. Za vaše peniaze si môžeme užiť aj my nefajčiari, len vašou zásluhou sa naše oblečenie zbavuje toho odporného smradu citrusovej aviváže a naberá pach ozajstného života. Nefajčiari sú hlupáci a nevedia oceniť vaše dobré úmysly. Už sa k nim nechcem hlásiť. Nechápu nič.

Tak rád by som sa vám odvďačil za všetko, čo pre mňa robíte. Ale ako? Vzduchu, ktorý dýcham  je všade dosť. Viem, že ho občas  potrebujete. Neviem síce prečo ho dýchate, iste na to máte nejaký vyšší dôvod a už vôbec vás nechcem týmto degradovať na také nízke tvory ako som ja, dýchajúce obyčajný vzduch, o ktorý sa delím (fúj, až sa to hanbím povedať) s ostatnými nefajčiarmi. Priatelia, závidím vám, máte svoj štýl, máte lepší vzduch, dokázali ste vyčnieť z davu. Nerobte si z toho nič, že sa vám až príliš často pletú pod nohy taký obyčajní dýchači vzduchu ako som ja. Je to len otázka času, kedy ich svojími argumentami konečne obrátite na správnu vieru. Prepáčte priatelia, že medzi nich ešte stále patrím. Sľubujem, že sa polepším.

Zlé jazyky tvrdia, že vraj fajčenie škodí zdraviu, že to spôsobuje rakovinu....a tie ostatné blbosti o pasívnom fajčení okolo toho. Neverím im ani slovo. Veď keby to bola pravda nefajčili by ste v mojej prítomnosti, neubližovali by ste mi, ste predsa moji priatelia a určite som pre vás dôležitejší než pár cigariet. A preto vás mám rád, preto si cením vaše priateľstvo. Ďakujem priatelia.

Skryť Zatvoriť reklamu