Čitatelia

Písmo: A- | A+

Sme nároční a zároveň estéti. Na titulnej strane nesmie byť len tak hocičo. Potrebujeme fotku prirodzene krásnej alebo umelo dotvorenej ženy, šťastný mladý párik bojujúci s prehnane dotieravými médiami alebo aspoň informáciu o tom, do koho spálne sa budú stŕkať reality-kamery v najbližších dňoch.

Sme citliví a ak nie, dokážeme to zahrať veľmi presvedčivo. Úprimne chceme vedieť, komu sa čo podarilo, ale hlavne to, kto a kde zažil fiasko. Po prečítaní sa v duchu potešiť škodorasťou a ubezpečiť sa, že sme lepší. Boli by sme určite úspešnejší ako ten chudák ale zatiaľ nechceme. Je nám dobre tak ako je, do ničoho sa nepúšťame, nič nehrozí, v kľude si čítame časopis. Sme neúprosní kritici a generáli v každej cudzej vojne.

Sme uvedomelí občania, na ktorých to tu všetko stojí. Je našou povinnosťou prečítať si článok o politike. Mnohé odhalí, posunie nás vpred tak ako už toľko krát.Veď je na dvoch stranách a s obrázkom. Do zásoby pribudnú argumenty pre budúcu polemiku so susedom. Posilní sa naša viera, že vytúžený blahobyt raz príde. Ani si nevšimneme, že zatiaľ prichádzajú len vrásky a pomaličky, nenápadne ubúda zo života, ktorý je konečný bez ohľadu na to, či si jeho kvalitu človek určuje sám alebo ho ako nervóznu, bezmocnú kôpku pokusného materiálu podhodil svojim sľubujúcim bohom.

Sme zvedaví. Tak sa pozrime za vysoké kamenné múry do veľkých dvorov. Aké krásne auto, aký krásny dom, bazén...a ten trávnik. Poriadne sa rozčúľme, nadávajme a hlavne si predstavme, že ten trávnik je na pozemku kúpenom za peniaze, čo nám ukradli. Vtedy je to ono. Vtedy je adrenalín pravý orechový. Svine. Oni majú dom, my máme v ruke časopis. Za vlastné. Za posledné.

Sme spravodliví. Prečítajme si osudy obetí tresného činu. Aspoň do času, kým sa papier neskrčí a nezostárne na kôpke záchodového čítania, cíťme so ženou, ktorej zomrel syn, preklínajme zodpovedné orgány, skorumpovaných policajtov, lekárov, úradníkov a na rozdiel od nespravodlivých súdov vynesme niekomu ten najprávnejší roszudok. Oko za oko, zub za zub. V mene spravodlivého občana ťa odsudzujem: „Zdochni, ty bastard.“

Sme zdravo perverzní. Za svoje peniaze chceme vidieť aspoň jeden zadok, jedny prsia, dozvedieť sa od moderátorky cenu za pózovanie pre erotický časopis.

Sme skromní. Nič viac vlastne už nechceme. Dobre sme si počítali, máme super pocit z ďalších strán, ktoré nám vydávateľ pridal zadarmo. No nekúp to.

Reklamy na veci povinnej výbavy moderného muža a ženy, aktualizácia zistení amerických vedcov, jeden trik na celulitídu, desať trikov proti únave, recept na exotické jedlo, reakcie rozčúlencov.............a sme na konci schémy ľudského dopytu po dobrom čítaní.

Prosím si mlieko, 20 deka tresky, maslo, rožky, kilo tých červených jabĺk, dva kotúče toaletného papiera plus sedem dní k tomu.

Skryť Zatvoriť reklamu