Lekári, ale ktorí a prečo?

Ako mnohí iní i ja som mala chuť napísať môj pohľad na veci, ktoré sa diali - dejú v nemocniciach. Môj intuitívny pocit bol, že to čo robí LOZ je zlé. Veľmi zlé a až neuveriteľné. Vnímala som to tak, že výkvet národa sa rozhodol pre terorizmus.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (91)
Obrázok blogu

Naivne si myslím, že lekárom sa nemôže stať nejaký bezcitný blbec. Nevidím dôvod prečo by sa ním stával. Lekármi sú ľudia, ktorí veľa študovali. Museli zvládnuť mnoho veľmi ťažkých skúšok atď. Myslím si, že ten kto dokáže poctivo vyštudovať medicínu je veľmi inteligentný a myslím si, že to môže byť len človek, ktorý má vzťah k tomu čo študuje - k človeku.

Preto je pre mňa neuveriteľné, že tak múdri a inteligentní ľudia boli ochotní hazardovať s ľudskými životmi kvôli tomu aby boli splnené ich požiadavky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mám niekoľko kamarátov lekárov, lekárky. S nikým z nich som sa o tom nerozprávala, pretože viem, že sú lekármi pre ľudí, viem čo všetko obetovali, aby sa lekármi stali. Viem ako s nami nechodili kade-tade ale učili sa doma. Viem akú veľkú zodpovednosť majú. Viem, že to, že môžu vykonávať toto povolanie, by nezapredali za ohrozenie ľudského života.

Na základe toho, čo sa stalo, som dospela k záveru, že v našej spoločnosti je veľmi veľa lekárov, ktorí nevnímajú svoje zamestnanie ako poslanie a sú ochotní vystaviť ľudský život ohrozeniu. Túto vetu považujem za platnú napriek čomukoľvek.

Pretože:

1. inteligentný človek vie ako to v našom zdravotníctve vyzerá, ak nie je ochotný v ňom pracovať tak

SkryťVypnúť reklamu

a) nejde študovať medicínu

b) ak ju vyštuduje, tak sa nezamestná tam, kde sa mu to natoľko nepáči, že je ochotný stať sa vydieračom, ale nájde si prácu tam, kde mu to bude vyhovovať

2. ak nie je dostatočne inteligentný na to, aby odhalil už počas štúdia to, že nechce pracovať v takom zdravotníctve aké na Slovensku je, v takých podmienkach aké sú mu ponúkané, tak na to predpokladám príde veľmi rýchlo po nástupe do zamestnania a odíde z neho počas skúšobnej doby, ale v každom prípade aj keby v neľudských podmienkach pracoval niekoľko rokov, určite odíde ešte predtým než sa uchýli k vydieraniu

3. ak zotrváva v zemestnaní, ktoré ho ničí až tak, že je ochotný ohroziť nevinný ľudský život, tak je to podľa mňa nepochopiteľné

SkryťVypnúť reklamu

4. ak hodnotu ľudského života a jeho záchranu - vlastnými na to určenými rukami, rukami, ktoré prisahali, že budú zachraňovať ľudský život - meria materiálnymi statkami tak je to zvrátené

Alebo, žeby som uverila že je to až také zlé - že lekári sú totálni úbožiaci, ba až otroci, a nezostávalo im nič iné len sa vzoprieť a dať na jednu misku váh ľudský život a na druhú svoje požiadavky?

Vôbec nechcem hodnotiť oprávnenosť požiadaviek LOZ. Pretože o tom ako to funguje v zdravotníctve nič neviem. Neviem aké presne boli ich požiadavky do detailov. Dovolím si dokonca myslieť, že ich požiadavky sú v mnohom oprávnené. Určite majú nespochybniteľné právo na dôstojné podmienky v zamestnaní, na primeranú odmenu za svoju prácu atď. Tak ako ktorýkoľvek iný človek, ktorý chodí po tejto zemi. Majú právo tvrdo žiadať a žiadať a žiadať a chcieť zmenu k lepšiemu, tak ako ju chceme mnohí. Ale toto právo im nedalo právo hromadne odmientnuť ochranu ľudského života.

SkryťVypnúť reklamu

Zároveň som presvedčená, že nemocnice ak vedeli, že nemôžu - nechcú - nevedia splniť požiadavky LOZ, tak si mali v momente keď lekári dali výpovede nájsť za nich náhradu - tak ako sa to robí v každom inom zamestnaní. A ak nemocnice vedeli, že nedokážu zohnať také množstvo nových lekárov, tak mali požiadať o pomoc vládu. A ak vláda vedela, že ani ona nenájde toľko nových lekárov, tak mala oznámiť lekárom, ktorí dali výpovede, že ich v záujme neohrozenia ľudského života vyzve k nútenému núdzovému stavu do času kým nových lekárov nenájde. A ak vláda vedela, že požiadavky lekárov sú opodstatnené a dajú sa splniť, tak ich mala splniť oveľa skôr než došlo k možnému ohrozeniu záchrany ľudských životov. Lebo ak ich splnila teraz, zrejme sa dali splniť aj skôr. Nemôžem totiž uveriť, že vláda a parlament splnili požiadavky LOZ pod tlakom vydierania cez ohrozenie ľudského života. V tom prípade by to znamenalo, že máme vydierateľnú vládu a parlament. A niekoľko stoviek vysokokvalifikovaných vydieračov.

Môj názor na lekárov, ktorí dali výpovede sa dá zhrnúť jednou vetou:

Ak im je ochrana ľudského života svätá, mali bojovať za svoje práva alebo odísť tak, aby neohrozili ani v možnosti čo i len jeden ľudský život.

Lenka Nalevanková

Lenka Nalevanková

Bloger 
  • Počet článkov:  164
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rada chodím do prírody. Fascinuje ma stvorený svet a najviac človek. Páči sa mi definícia slobody ako schopnosti konať pravdu v láske. Teším sa, že som v živote stretla ľudí, ktorí sú mojimi priateľmi. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáľudiavieranázorkultúrapríbehprírodavtip

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu