Nahé referendum

Kráľ je nahý. Veľa ľudí to vie. Zdá sa im absurdné vôbec ísť odpovedať na otázky, ktoré im kladú ich deti vo veku troch rokov. A predsa naša spoločnosť dospela do bodu, v ktorom sa dané otázky kladú. Pripomína mi to jeden film, či rozprávku, názov neviem, kde ľudia polievali rastliny malinovkou a nechápali, že nerastú, až chlapík z minulosti (v ktorej vôbec nebol géniom, skôr naopak) im ukázal, že ich majú polievať vodou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (39)

Myslím si, že niekto totiž veľmi ale naozaj veľmi chce to, čo neexistuje. A nie je sám. Má problém s objektívnou pravdou a objektívnym morálnym poriadkom. A tak klame. Klame seba a chce aby jeho klamstvám uverili všetci. Vôbec nechce aby všetci boli ako on. Len chce aby všetci mysleli ako on.

A tak tvrdí svoju pravdu sám sebe a chce aby to tvrdili aj ostatní a aby to tvrdili aj tým najmenším.

Vôbec mi nevadí, že spoločnosť je tvorená aj homosexuálmi. Môj postoj k nim je dlhodobo konzistentný. Už veľmi dávno som tu napísala, že sú pre mňa ako štvorlístky medzi trojlístkami. Sú niečím iní, možno dokonca výnimoční. Úplne sa stotožňujem s postojom Katechizmu Katolíckej Cirkvi. Nespochybňujem, že sú schopní veľkej lásky k sebe navzájom aj k ostatným. Myslím si, že je absurdné ak sa chcú tváriť, že sú v sexualite takí istí ako heterosexuáli. Manželstvo z podstaty nesúvisí len s láskou ale aj s heterosexuálnou sexualitou, oni majú homosexuálnu sexualitu, teda z podstaty manželstva ho nemôžu prijať. Deti súvisia s heterosexuálnou sexualitou, oni ju nemajú, biologicky je nemožné aby spolu mohli mať vlastné deti. Aj keby neviem ako chcel človek dýchať pľúcami vo vode, nie je to možné. Aj keď si to odhlasujeme v parlamente nebude to možné.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nesúhlasím s tým aby homosexuáli boli prenasledovaní kvôli svojej orientácii, nesúhlasím s tým aby to museli tajiť. Neviem ako ani prečo homosexualita vzniká. Spoločnosť toleruje sexuálne aktivity mimo manželstva u heterosexuálov, aj u homosexuálov. Ja považujem sexuálne spolužitie mimo manželstva za hriešne a homosexuálne k tomu ešte za neprirodzené. Tým netvrdím, že lásku považujem za hriešnu. Skutočná láska nikdy nie je hriešna. Vždy myslí na dobro druhého a nie na vlastné. Neodsudzujem ak muž miluje muža, či žena ženu.

Ak homosexuáli milujú deti, tak sa zrieknu možnosti ich mať a vychovávať, lebo v pohľade na pravdu musia aj oni sami uznať, že nevedia aký vplyv by malo na dieťa to, že je nimi vychovávané. Ak sa homosexuáli pozrú pravde do očí uznajú, že ich spolužitie nie je možné nazývať manželstvom, lebo biologicky nie sú kompatibilní ale rovnakí. A táto rovnakosť nie je plodná. A ak ktokoľvek miluje dieťa, tak mu dopraje zdravý duševný vývoj a nebude oddeľovať sex od lásky a vyrábať z neho dospelého skôr ako je to prirodzené.

Lenka Nalevanková

Lenka Nalevanková

Bloger 
  • Počet článkov:  164
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rada chodím do prírody. Fascinuje ma stvorený svet a najviac človek. Páči sa mi definícia slobody ako schopnosti konať pravdu v láske. Teším sa, že som v živote stretla ľudí, ktorí sú mojimi priateľmi. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáľudiavieranázorkultúrapríbehprírodavtip

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu