Kubko a mimozemšťania (pokračovanie)

Náš Kubko medzičasom trochu podrástol, postavil sa na nohy a napriek tomu neprestáva s onáušnicovanou a pokrstenou Maruškou diskutovať o otázkach mimozemských (či nadpozemských) bytostí. Bytostí, s ktorými má Maruška nadštandardné a exkluzívne, ba priam bytostné i rodinné vzťahy. A to len vďaka tomu, že bola poliata vodou. Tak si to Kubko vysvetľuje, odkedy vie ako sa krstí. Táto otázka je pre oboch aktuálna najmä teraz, keď zo Zeme len pred pár dňami čosi doletelo na Mars.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu
(zdroj: www.crystal-fox.com/.../products_large/6334.jpg)

Ako Kubko spozoroval, Maruška veciam rozumie bez toho, aby ich analyzovala, akosi intuitívne pozná správne odpovede či riešenia. Ona to proste všetko odniekiaľ vie, akoby jej to niekto "neviditeľný" šuškal do ucha. Všetko jej je hneď jasné. Jemu nie. Trvá mu dlho a stojí ho mnoho úsilia objaviť pravdu, a i tak si nie je istý tým čo spoznal. Podobný rozpor vo vnímaní reality spozoroval aj na svojich nezosobášených a nepokrstených rodičoch, ale i na Maruškiných zosobášených a pokrstených, ba dokonca aj na prababičke a pradedkovi. Z toho usúdil, že to nie je ani generačný, ani sobášny, ani krstný problém, ale, že je to rozdiel prirodzený. Už dlhšie vie, že ľudia sú On a Ona. Veľmi sa potešil, že mamička začala uvažovať o Haničke, lebo s Maruškou sa stretáva len občas, na svoje experimenty by potreboval intenzívnejší kontakt so ženským svetom primeraným jeho veku. Iste v jeho živote je jedna žena, s ktorou je veľmi spätý, s ktorou bol spätý už ako embryo, (minule sa kdesi dopočul, že niektoré embryá nie sú späté s nikým, alebo sú späté s neľuďmi), po zrelej úvahe experimentovanie na nej prenecháva oteckovi. Pripúšťa aj možnosť, že sa mu namiesto sestry narodí brat (ešte nevie či konkurent alebo spoluvýskumník), ale vzhľadom na dôležitosť svojej pozorovateľskej misie sa rozhodol touto alternatívou zaoberať až keď sa stane realitou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kubko je ponorený do viacerých experimentov súbežne, avšak nikdy nie naraz, keď pracuje na jednom zároveň oddychuje od ostatných. Spozoroval, že experiment typu ON a ONA prebieha dlhodobo, celoživotne. A tak aby nevyčerpal všetku svoju tvorivú silu len na túto záležitosť, nezabúda ani na problematiku mimozemšťanov. Asi pred týždňom keď sa tatko pozeral v televízii na jedného pána ministra, ktorý má na starosti to, aby každý v našej krajine dostal čo mu patrí, počul ako tatko vraví pradedkovi: "Nemôžem uveriť, že tento človek je z našej planéty." Kubko hneď zbystril sluch. Prichádza šanca na ďalšie doplnenie poznatkov zo sveta mimozemských bytostí. Ocko pokračoval, " najradšej by som ho vystrelil do vesmíru namiesto rádioaktívneho odpadu". Len letmo začul ako mamička ockovi nadhodila: "Nie som si istá, či by to vesmír vedel spracovať" Ozvalo sa pradedkove: "Vedel." Kubko sa pozerá a pozerá na toho bradatého uja v televízii a nijako nevie pochopiť čím si zaslúžil takýto ockov obdiv, možno to bude tým, že stále opakuje slovo "údržbár" (asi je to pre neho ťažké slovo a ocko obdivuje jeho snahu sa ho naučiť, napokon slovenčina musí byť pre takého mimozemšťana veľmi ťažký jazyk, a tak si ho stále opakuje, aby sa ho poriadne naučil). Ten pán vedľa neho, čo nedovolil jednému zlému ujovi ("údržbárovi") vyhodiť z domu dobrých ľudí, ten by si podľa Kubka zaslúžil oveľa viac cestu do vesmíru.

SkryťVypnúť reklamu

Kubkova túžba letieť do vesmíru a stretnúť aspoň jedného Mimozemšťana je obrovská, i keď niekedy uvažuje či Maruška náhodou nie je tiež mimozemšťanka, veď ju s ním viažu rodinné putá. Ale povedal si, že sa bude riadiť svojím úsudkom a nezapredá sám seba za splnenie sna, a nezačne sa správať ako opitý šašo v cirkuse. Začína totiž tušiť čo je to byť chlapom a uvedomuje si, že bez toho sa mu jeho experimenty s Maruškou nebudú dariť. A on si Marušku obľúbil. Je s ňou rád. Je na nej toľko vecí, ktorým nerozumie. Ktoré ho svojou tajomnosťou natoľko priťahujú, až zabúda na seba. A áno, pripúšťa, jej obdiv voči jeho objavom ho robí šťastným a posúva do ďalšieho bádania. A najviac, úplne najviac sa mu páči, keď v jej prítomnosti sa ja a ty mení na my, vtedy, práve vtedy mu existencia "Mimozemšťana" pripadá reálnejšia než jeho vlastná.

Lenka Nalevanková

Lenka Nalevanková

Bloger 
  • Počet článkov:  164
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rada chodím do prírody. Fascinuje ma stvorený svet a najviac človek. Páči sa mi definícia slobody ako schopnosti konať pravdu v láske. Teším sa, že som v živote stretla ľudí, ktorí sú mojimi priateľmi. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáľudiavieranázorkultúrapríbehprírodavtip

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu