Opozícia naša každodenná

Písmo: A- | A+

Vzdať sa televíznych správ, internetových či printových novín v dnešnom tzv. informačnom svete, je asi prinajmenšom trúfalosť. A ja som sa tej trúfalosti dopustila. Už vyše dva mesiace nesledujem TV, nečítam noviny a keď sú v rádiu práve správy, priam s rozkošou hľadám vlnky, ktoré moje uši nebudú obťažovať situaciou (situačnosťou) či už na Slovensku alebo vo svete. Prinútim sa horko-ťažko počúvať predpoveď počasia. A nemám páru čo sa deje.

Je to však preto, že mi to je jedno? Tak jedno, ako tým, s ktorými mám viac alebo menej blízky vzťah? Pozná niekto ten pocit apatie, keď nie je vám to jedno a predsa nehltáte alebo nežijete tradícou sebe vytvorených informácií?

Možno stačí "stuck in the moment", ale tento prítomnostný charakter, neposkytuje sladkú kontinuitu, naplnenú vo večnosti ... Vláda funguje a bude fungovať asi možno aj 8 rokov - a čo? pravicové duše sa trasú (niežeby som nebola so called pravicová) ... hromžia na socialistov, komunistov, sociálnych liberálov, ale len hromžia. Nič viac. Samotná opozícia -  tá pravicová, nuž nemusím sledovať VOBEC správy, aby som pochopila, že ani nevie, čo to slovo opozícia znamená: je vyprázdnená, nesúrodá, trápna, úbohá a hlavne smiešna. Žiadne témy, žiadny výber, žiadna opozícia!!!

Nech sa na mňa chlapci a dievčatá z SDKÚ, KDH či SMK len nehnevajú, i keď prepokladám, že nejaký ten huncút zareaguje aj na tento môj blog. Čo sa stalo s mladými šuhajmi a dievkami združenými? Zrazu, kde tu sa vzalo, tam sa vzalo, nastalo ticho ... a všetci duchom naplení ekonómovia, PR manažéri, mediálni experti a neviem ešte akí odborníci, zaklapli svoje vekom nenaplnené ústa a hľadajú recept na Big Bossa tejto našej roztomilej krajiny. Big Boss sa však naďalej usmieva - nenaplnené sľuby a predsa splené .... popularita mu rastie ...

Hold, nedarí sa .... alebo možno klamem svoj rozum a o čoskoro príde svätá chvíľa (rozumej tak o 2 roky), keď opozícia zobudí sa .... Machiavelli za hlavu chytá sa ...

Alebo táto triáda na to vôbec nechystá sa? Veď konzervativizmom, liberalizmom a namiešaným izmom je u nás doma naplnených toľko duší, že v každej sa nájde nápad ako Big Bossovi dať po za uši. Alebo nie? Kto mi na túto otázku odpovie? Rozprávkové bytosti, prosím, ostaňte v rozprávkach.

Big Boss nám nedáva témy, počuť v kúte fňukanie ... pardón dámy a páni, to nie je jeho povolanie. Ekonomika je dobre naštartovaná ... no, ale akosi ste zabudli, že démos, má krátku pamäť a teda zásluhy za to určite nedostanete, na čo aj, veď keď išlo o politickú kultúru a vaše svedomie, bolo to z vašej strany, len trápne usmievanie alebo i pohŕdanie.

Krátko a jasne: svetlo opozície na dlho zhasne, ak namiesto hrdopýšnych výšin, ponorí sa do svojich útrob, vyvrhne červa, a nájde svoje opozičné JA, teda svojho lídra ....

 

 

Skryť Zatvoriť reklamu