Primitív a hulvát. To je Kollárov ex-poslanec Marček

Písmo: A- | A+

Slovenská politika dokáže vygenerovať rôzne individuá. Väčšinou ani nevieme, odkiaľ sa vlastne vzali. TO je aj prípad poslanca Marčeka.

Nechceme NATO základne, Americký agent

Peter Marček sa ako poslanec začal do povedomia slovenskej verejnosti dostávať svojimi vystúpeniami na rôznych, povedzme „zvláštnych“ akciách. Na pódiu ho bolo vidieť napríklad v Marci 2018 na „proteste proti majdanizácií Slovenska.“ Podobných akcií sa pri prezidentskom paláci udialo hneď niekoľko, väčšinou išlo o námietky proti základniam NATO, za odstúpenie Andreja Kisku či proti ruským sankciám. Marček už týmito vystúpeniami ukázal, kde je jeho mentálna a intelektuálna kapacita, keďže sa tu objavoval napríklad v prítomnosti Emílie Blážovej, ktorá je internetovým fenoménom a pravdepodobne najväčším pro-ruským konšpirátorom na Slovensku. „Chceme majdan na Slovensku? Nechceme majdan na Slovensku!,“ hulákal Marček do ampliónu.

Marček sa zviditeľnil taktiež nechutnosťami v parlamente. Ten počas dlhých rokov zažil už množstvo primitívov, od Ľuptáka cez Slotu až po Danka. Marček ich však pretčil na plnej čiare. Nerobilo mu napríklad problém verejne šíriť nezmysly o tom, že Lucia Nicholsonová vykonáva „najstaršie povolanie.“ Ide o výmysel konšpiračného média Hlavné správy, ktorý sa samozrejme Marčekovi veľmi hodil ( ak ho náhodou sám Hlavným správam nepodsunul ). Vrchol predviedol v Marci 2018, keď xenofóbne urážal poslancov. „Vy buďte ticho LGBTI !“ „To mi môžeš dať na môj zadok !“ „Americký agent !“ Slová ako vytrhnuté z krčmovej šarvátky v priemernej slovenskej dedine. Treba dodať, že poslanci parlamentu skutočne skákali Marčekovi do reči, a svoj prejav začal tým, že je „vytočený.“ To ho ale určite neospravedlňuje (link na jeho vystúpenie v parlamente tu https://www.youtube.com/watch?v=p4nxp5PDN1s&t=82s ).

Neexistujúci poslanec

Jeho najnovším zvýraznením je status na Facebooku, v ktorom tvrdí, že Ivan Mikloš dostal od Ukrajinského generálneho prokurátora príkaz, aby neopúšťal krajinu. Marček tvrdí, že to povedal vo verejnom vysielaní poslanec Alexej Dudinskij. Mikloš túto správu odmietol s tým, že spomenutý poslanec ani neexistuje, a zvažuje na Marčeka trestné oznámenie. „Mám video s nahrávkou a uverejním ju! Mne sa kto potom ospravedlní?“, ľutuje sa Marček v jednom z komentárov. Správa bola tak očividný nezmysel, že sa za jej zverejnenie dokonca ospravedlnili aj kočnerovské Hlavné správy. A to už je čo povedať

Ako sa človek s tak nízkou úrovňou elementárneho vzdelania, intelektu a kritického myslenia mohol dostať do parlamentu? Je jasné, že napríklad taký Kotleba je výrazná, kontroverzná postava, často sa objavujúca v médiách. Hoci s ním nemusíme súhlasiť, vieme aspoň povedať, že si v demokratických voľbách získal na svoju stranu veľkú časť voličov, teda v parlamente sedí oprávnene. I keď aj to je otázne, keďže jeho stranu mali z právneho hľadiska už dávno zakázať, ale dajme tomu. Kto však zvolil Marčeka? Kto ho pozná? Koho zastupuje? Ako to, že sa len tak „mimochodom“ zjavil v parlamente, a zrazu je koalícia závislá aj od jeho hlasu?

HZD, SOS, SME Rodina

Peter Marček je bývalý podnikateľ, privatizér a prezident Slovenského zápasnického zväzu. Svoju politickú kariéru odštartoval v strane HZD, ktorú v roku 2002 založili odídenci z HZDS na čele s Ivanom Gašparovičom. Keďže ten sa v roku 2004 stal prezidentom, strana HZD stratila lídra a zmysel. V roku 2006 získala zanedbateľný počet percent. Podobný „úspech“ zažila aj jeho vlastná Strana občanov Slovenska (SOS), ktorú založil v roku 2011. Hoci bola SOS marginálna strana bez šance na úspech, výborne poslúžila Borisovi Kollárovi. A tu sa dostávame k tomu, ako sa z neúspešného politika stane užitočný idiot. Kollárovi sa samozrejme nechcelo zberať potrebný počet podpisov pre založenie strany, tak si kúpil už existujúcu SOS. Marčekovi, ktorého podľa svojich slov pred tým ani nepoznal, za to sľúbil zvoliteľné miesto na kandidátke. Nevinný obchodík, vďaka ktorému však Slovensko opäť stratilo časť zo svojej politickej úrovne. Keďže zo strany Borisa Kollára väčšina ľudí pozná len Borisa Kollára, voliči netušili, že hlas pre Sme Rodina znamená aj hlas pre kandidáta č.4. Mimochodom, podobným spôsobom sa k strane dostal aj Marián Kotleba, ktorý kúpil už existujúcu Stranu priateľov vína.

Trochu koalícia, trochu opozícia

Po zvolení do parlamentu Marček spolu s ďalšími poslancami vystúpil zo Sme Rodina, a ako nezaradený si v podstate robí, čo chce, bez akejkoľvek zodpovednosti k voličom či svojej strane. Hlasuje s koalíciou, nadáva opozícií, chodí na Krym, uráža poslancov, adoruje Putina...jednoducho, robí „zlobu.“ Borisovi Kollárovi môžeme prepáčiť fotky s mafiánmi či oplodňovanie žien ako na bežiacom páse. Osobne mu však nikdy neodpustím to, že sa na jeho chrbte dostal do parlamentu taký exot ako Marček. Je jasné, že ideovo je najbližšie ku Kotlebovej ĽSNS. Názorovo má však blízko aj k Ľubošovi Blahovi, no úplne najviac by pasoval k Štefanovi Harabinovi. Vstúpi do jeho strany? Alebo si založí vlastnú? Ťažko povedať, no jedno je isté. Marček si svojim už čoskoro 4-ročným vystupovaním v parlamente robí PR pre svoje ďalšie účinkovanie v politike. Dúfajme, že sa mu to nepodarí.

Jeho prípad taktiež poukazuje na dve veci: Na jednej strane veľmi zvláštnu a ťažkopádnu legislatívu vo vzťahu k politickým stranám, ktorá umožňuje v podstate komukoľvek, kto má peniaze, kúpiť a následne premenovať politickú stranu. Je to v priamom rozpore s tým, že by každá strana mala najskôr získať potrebný počet podpisov, až potom kandidovať. Zle postavený zákon, ktorý sa dá jednoducho obísť. Na strane druhej sa potvrdzuje stará pravda, že keď si krčmový hulvát oblečie sako a kravatu, vždy ostane len krčmovým hulvátom.

Skryť Zatvoriť reklamu