Bulvár náš každodenný

Milujem bulvár! Každé ráno idem do práce dlhšou cestou, nie kvôli zdraviu či postave, ale preto, lebo na dlhšej trase stojí stánok PNS. Spomalím, prečítam si titulku obľúbeného denníka, a keď končí výkričníkom, čo je skoro vždy, a pod ňou je fotka slovenskej kvázicelebrity, čo je skoro vždy, srdce sa mi rozbúcha a mozgové závity pracujú naplno. Čo sa stalo?!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (82)

 

V trolejbuse si vyhliadnem miesto nad osobou čítajúcou noviny, ale niekedy sa naštvem, lebo hlavne starší čítajú alebo pomaly, alebo nečítajú, čo chcem čítať ja. Čo mňa zaujíma nejaké zvyšovanie cien, politika alebo cudzokrajné návštevy?

Niekedy nepíšu nič. Napríklad pred voľbami, lebo z politiky ma viac ako preferencie jednotlivých strán zaujímajú milenky jednotlivých lídrov, ktoré sú v tej dobe príliš dobre ukryté. Ale keď to praskne, to je mňamka!

Rovnako tak dobre utajovaný pomer, či ešte lepšie vzťah ženatého/vydatej s inou/iným. Vlastne, nemusí byť ani dobre utajovaný. Niektorí sa radi pretŕčajú na verejnosti s novými úlovkom. Tí nie sú veľmi zaujímaví. Viac ma interesujú tí utajovaní, môžem sa radovať, že jednak im na to prišli, a jednak budem mať o čom čítať aj nabudúce. A úplne najlepšie, keď majú dotyční aj rodiny! To sa potom môžeme vyžívať aj v trápení jednotlivých členov, a to je čítania a čítania na celé týždne!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rozvody a rozchody patria medzi vďačné informácie. Hneď vieme, kto je voľný na trhu, na koho sa oplatí zavesiť, koho ľutovať a ako. Veľmi praktické pre zlatokopky a spol.

A mám rada aj modelky. Najmä tie starnúce a priberajúce. Hehe, čo dokáže viac potešiť ako obtlstlá bývalá vychrtlina? Čo cica, kde sú časy, keď si sa premávala v plavkách a my sme pri pohľade na teba trpeli a hádzali nedojedené čipsy rovno spred telky do smetiaka sťa Medžik Džonson? No vidíš, diétka sem, diétka tam, a hups! Zrazu máš pneumatiky na pupku aj ty, a riť sa ti trase jak dobre sadnutá huspenina! My vieme o každom tvojom starostlivo maskovanom kilečku navyše, a o našich - skoro nikto, hehe! Ináč, tak som si všimla, že kedysi vraveli tieto celebrity, že ony nie sú tlsté, ale že kamera pridáva 4 kilá. Minule som čítala, že osem. Tá technika nenapreduje a nenapreduje.

SkryťVypnúť reklamu

Alebo jak sú oblečení?! Prachov majú, že sa nám ani nesníva, za jeden deň pomaly toľko čo my za mesiac, ale obliecť sa niektorí nevedia, chodia, ako keby ani zrkadlo nemali. Alebo naňho nedovideli. Vkus sa kúpiť nedá, a niekedy aj kočka oblečená komplet od vietnamca je zladená lepšie ako dáka moderátorka zrichtovaná v značkovom, čo nahádže na seba všetko, čo má, veď nech vidia ostatní. Zo saka vytŕča značka, z topánok slama.

A súťaže! Nie tie vedomostné. Inak, minule ako som zazrela v Milionárovi Ivetku, skoro mi buľvy vyleteli. Des. Nabudúce sa tomuto formátu budem vyhýbať už aj preventívne; riskovať, že ju tam uvidím, sa mi už veru nechce. Takže súťaže. Nevyčerpateľná studnica pipeniek a cukríčkov. Taká pipi nabehne, a nech je lepšia jak ostatné, povie, aj čo nevie. Ešteže máme ten bulvár, kto by nám inak sprostredkoval perly z úst tých krásnych dievčat? A keď už nemajú čo povedať, čo býva vlastne hneď ako sa predstavia, tak šup - šup - ide sa do hĺbky. A tak sa dozvieme, že slečna má prsia silikónové, pery kolagénové, vlasy prirobené, a hoci má iba krátko -dsať, už uvažuje nad vyhladením vrások. Pravda, má ich mať z čoho, prísť na to, ktorý pracháč púšťa perie dá zabrať. Všetci môžeme vedieť, koľko mala milencov, najmä tých bohatých - tu sa zverejňujú aspoň krstné mená, šak pochváliť sa treba; dozvieme sa, akú polohu má najradšej aj to, koľko kilometrov má najazdených (nie autom a nie po diaľnici); a niekedy poskytne aj pekné fotečky, či amatérske alebo profi video. No uznajte, my to tajíme, nechávame si takéto pikantnosti pre seba, a ony hneď celému národu! Ááách! Husičky nielen v sezóne husacích hodov. Ozaj, viete čo dostane víťazka súťaže Vyvolená? Bačov kkt.

SkryťVypnúť reklamu

A tie ich tátoše podkapotové! A ako na nich jazdia! Katastrofa! Nebyť bulváru, ako by sme sa dozvedeli, že tie nemehlá zase mali havárku? Pokiaľ niekoho nezrazia, je to ok. Haha, drahé autá si pokupujú, ale šoférovať nevedia.

Ale nemám rada tragédie a pohreby. To sa mi teda nepáči. To si myslím, že nie je správne, keď ukazujú smutných ľudí, plačúcich, na pokraji zrútenia. Tu sa nemám čomu tešiť. Mohla by som sa, že sa to nestalo v mojej rodine, ale nepatrí sa. Rovnako ako sa nepatrí čumieť v takých chvíľach na ľudí a už vôbec nie ich aj fotiť a dávať do novín, bárs len na piatu stranu, no najlepšie aj na titulku. To je hyenizmus, zarábať na ozajstnom nešťastí.

SkryťVypnúť reklamu

Alebo také úplatky a nekalé praktiky na vyšších miestach. Tiež môže byť. Skúste si prečítať v serióznych novinách o takých kauzách. Nemastné, neslané; v bulvárnych plátkoch to má šťavu, grády, výkričníky a otázniky. Len nech im pekne klepnú po prstoch! Čo my ostatní, čo makáme od rána do večera a bývame v panelákoch a zvozia nás, keď dostaneme od človeka bonboniéru? Oni bývajú vo vilách, rozvážajú si pupky na drahých mašinách, a miesto riešenia našich problémov a zveľaďovania záležitostí im pridelených chodia na dovolenky a užívajú si. Ešteže je ten bulvár, veď by sme ani nevedeli, koho sme si v (nielen) komunálkach zvolili.

Rovnako by sme nevedeli, akých spratkov vychovávajú. Teda nielen oni, ale aj tie celebrity. Taký nevydarený potomok, problémy s výchovou, zlé medziľudské vzťahy... no uznajte, nepoteší? Nielen my sa doma vadíme, nielen naše decká sa nevedia vpratať do kože!

Mám rada bulvár. Hneď sa mi všetky moje problémy zdajú také malicherné a nezáživné! :-)

Olívia Olivieri

Olívia Olivieri

Bloger 
  • Počet článkov:  79
  •  | 
  • Páči sa:  1x

s vlastnou fotkou a pod vlastným menom? nebláznite!veď napokon - na mene a fotke nezáleží ;-) Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáo neradostiOch joj! (CP radí)7nevidíme, nepočujememládežníciCicuška Pipinkao životeo pokračovanío všeličom

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu