Veľká voda, čo sa prihnala minulý týždeň, fascinovala obyvateľov i návštevníkov Bratislavy. Okolie sa zaplnilo národmi (Slováci, Češi, Maďari, Rakúšania, Nemci a ktovie kto ešte), ktorí si na vlastné oči chceli pozrieť 10 540 metrov kubických za sekundu, ženúcich sa do úrodnej Podunajskej nížiny.
Ak si odmyslíme hrozbu povodne, živel korektne dodržiavajúci priestor mu vymedzený, bol skutočne desivo reálny. Mohutosť toku, sila prúdu, masa vody a sprievodný hukot, šum či nárazy vzdutých vĺn vzbudzovali rešpekt až strach. Bol som svedkom, ako mama na Starom moste mala čo robiť s dcérkou, ktorej plač by pohol aj mlynským kameňom po tom, ako sa pozrela na vodu pod svojimi nôžkami obtekajúcu okolo piliera za zvuku horskej divej rieky.
V stredu, kým ešte hladina nebola na najvyššej úrovni a bezpečnostné opatrenia dovolovali prísť bližšie, som sa k rieke vybral aj ja. Neskôr v kľude domova som si spomenul, že mám i staršie fotografie z roku 2008 urobené za kľudného bezpovodňového stavu. Skúsil som ich spárovať.
Po najdení myšou na obrázok sa ukáže fotografia za normálneho stavu vodnej hladiny. Aj keď uhol pohľadu na jednotlivé časti nie je presne ten istý, ide o tie isté miesta.

V pozadí Fajnorovo nábrežie

Prístav pohľad z Prístavného mosta

Prístav pohľad z Prístavného mosta

Prístav a "zaparkované" plavidlá

Technické mólo. Aj keď netuším čomu slúži, lebo som pri ňom ešte ani raz nevidel nijakú loď, vyzerá ako keby už doslúžilo.

Koľajisko na južnej strane prístavu

Vlečka v prístave. Zaparkované lokomotívy mimo dosah vody.

Prekládkový point.

Pilier pod Prístavným mostom

Pohľad na Hrad skrze most Apollo

Piliere na petržalskej strane

Výbežok pevniny, vjazd do prístavných bazénov.

Železnica pod mostom Apollo

Petržalka, pod mostom Apollo

Prístav - nábrežie, v diaľke budova Presscentra

Zakotvené lode.