Ak váš pes nemá rád vodu, resp. nevie plávať, tento recept ani neskúšajte. Doporučujem tiež prípravu AŠP vykonávať v dňoch, keď svieti slnko, či skromnejšie povedané, keď neprší a nefúka studený vietor. Nie že by vyššie uvedené poveternostné podmienky boli prekážkou pre samotného adepta na AŠP, ale dosť komplikujú stav odpaľovača loptičky.
Krok prvý: Zožeňte si more.
Krok druhý: Vezmite psa na pláž, najlepšie v čase odlivu.
Krok tretí: Postavte sa na hranicu vody (predpokladá sa gumová obuv!) a odstreľujte backhandom alebo forhandom loptu do vody. Kto nezvláda tieto odborné (odporné) pohyby, jednoducho mláti do loptičky tak, aby lietala čo najďalej. Snažíme sa nezasiahnuť seba, prizerajúcich sa divákov a pobiehajúceho psa. Vhodné je tiež, pri dostatku osôb - rodinní príslušníci, návšteva zo Slovenska - vymieňať obsluhu tenisovej rakety cca v 10 minutových intervaloch.
Krok štvrtý: Asi po hodine zmiernime tempo, keď pripravovaný psí objekt vlaje ušami, jazykom a prepletá nohami. O odstreľovačovom fyzickom stave nie je potrebné sa zmieňovať. Ak pes už nejaví ochotu odovzdávať loptičku, líha si do bahna s blaženým výrazom v ksichte, ak sa tmolí okolo a tvári sa, že obdivuje vtáky, sme pri konci svojho snaženia. Máme pred sebou ABSOLÚTNE ŠŤASTNÉHO PSA.
Krok piaty: Objektu odoberieme loptičku, raketu dáme na plece a za nami prepletá nohami výstavná ukážka AŠP. Po príchode domov, odstránení nánosov bahna a piesku - zo psa i odstreľovača, sa ABSOLÚTNE ŠŤASTNÝ PES mení na ABSOLÚTNE UNAVENÉHO PSA a upadá do spánku. Obsluhujúci personál sa môže venovať iným, z psieho hľadiska absolútne nepodstatným, činnostiam.






Pózovala Teeny, fotil Roman T.