
Slávnostná procesia v Ausserpichl. Kultúrne napojenie na rakúske tradície je v južnom Tirolsku evidentné na každom kroku.

V lete v horách s kravičkami, v zime v doline. V južnom Tirolsku sa dá dohovoriť nemecky i taliansky, ešte viac južnejšie sa dá dorozumieť už iba s taliančinou, trochu s nemčinou a veľmi slabo s angličtinou.

Cestou na Dürrenstein / Picco di Vallandro (2839 m n. m.)

Krásna príroda Dolomitov.

Zostup do doliny.

Lanovka na chatu Rifugio G. Lorenzi (2932 m n. m.) pod vrcholom Monte Cristallo / Kristallberg (3221 m n. m.)

Tre Cime / Drei Zinnen. V rokoch 1915-1918 sa Dolomity stali dejiskom nesmierne krvaných bojov medzi Rakúsko-Uhorskom a Talianskom. Na vrcholy trojtisícoviek vojaci vyťahovali delá a granátomety. Do povetria vyhadzovali celé kopce obsadené nepriateľom. Ešte dnes vidno stopy po tejto vojne - do skál vytesané strieľne spevnené betónom. Pri troche šťastia sa vraj dá natrafiť aj na šrapnely, prilby a inú vojeskú výstroj.

Dolomity sú svetovým dedičstvom UNESCO.

Chodník 666 na chatu Rifugio F. Cavazza (2587 m n. m.) pod vrcholom Cima Pisciadú (2985 m n. m.). Cestou sem bolo potrebné prekonať asi 130 m úsek via ferrata.

Rifugio Franz Kostner (2536 m n. m.). Tadiaľto vedie jedna z ciest na trojtisícovku Piz Boé. Milovníci espressa iste ocenia fakt, že aj v najobyčajnejších turistických chatách majú prístroje vysokej kvality a vo výške 2500 či 3000 m n. m. vám ponúknu lahôdku, ktorú si môžete vychutnať spolu s pohľadom na impozantnú panorámu Dolomitov. A to za cenu euro tridsať, ba i lacnejšie.

Na vrchole Piz Boé (3152 m n. m.)

Zostup z Piz Boé.

Ciao, Dolomiti.