Tento priestor je otvorený pre všetkých, ktorí environmentálnu výchovu tvoria, realizujú, potrebujú alebo ňou jednoducho žijú. Umožňuje komunikáciu na niekoľkých úrovniach:
- Návštevník: je ním ktokoľvek, kto si prehliada stránky EWOBOXu.
- Zelenáč: rýchlou registráciou na www.ewobox.sk prostredníctvom e-mailovej adresy alebo konte na FB si môže následne nastaviť oblasti svojho záujmu a zasielanie vybraných informácií priamo do e-mailovej schránky. Stále však ide o pasívneho užívateľa.
- Pokročilý: uvedením svojho mena dostáva možnosť komentovať články a vytvárať diskusné skupiny.
- Skúsený: uvedením ďalších informácií o sebe má možnosť aktívne tvoriť obsah portálu – pridávať články, udalosti, výzvy a zdroje informácií.
- Profesionál: je spojený s konkrétnou školou či organizáciou. Môže využívať všetky nástroja aktívneho používateľa a tvoriť profil organizácie, prezentovať jej aktivity atď.

Kategórie EWOBOXu (Zdroj: https://www.ewobox.sk/)

Princípy EWOBOXu (Zdroj: https://www.ewobox.sk/)

Obsah EWOBOXu (Zdroj: https://www.ewobox.sk/)
*********************
Mladí reportéri pre životné prostredie (Young Reporters for the Environment, YRE) je vzdelávací program medzinárodnej Nadácie pre environmentálne vzdelávanie (Foundation for Environmental education - FEE), určený mladým ľuďom vo veku 11-25 rokov.
Slovensko je do programu zapojené od roku 2009 a už od prvých rokov dosahuje v programe mimoriadne výsledky
Program Mladí reportéri rozvíja environmentálne povedomie žiakov, mediálne zručnosti aj občiansku participáciu. Zároveň podporuje projektovú formu vzdelávania, kedy tím študentov a učiteľov realizuje rôznorodé aktivity v rámci výučbového procesu aj mimo neho a rozvíja tiež komunikačné schopnosti mladých ľudí.
Študenti skúmajú environmentálne témy vo svojom regióne. Rozpracovávajú ich na základe vedeckých prameňov a komunikácie so všetkými dotknutými subjektmi (úrady, firmy, občania atď.). Zistenia a vlastné návrhy riešení prezentujú širokej verejnosti novinárskou formou.
Mladí reportéri spolu so svojimi pedagógmi absolvujú odborné workshopy a exkurzie. Študenti i učitelia majú možnosť vymieňať si skúsenosti s inými školami zapojenými do programu, ale aj s inými krajinami v rámci medzinárodnej siete.
V súčasnosti sa pod hlavičkou Mladých reportérov realizuje projekt „OBJEKTív 21 alebo Mladí reportéri pre občiansku spoločnosť.“ Cieľom projektu je: Vzdelávanie žiakov pre udržateľnú občiansku spoločnosť, Rozšírenie programu Mladí reportéri pre životného prostredie na viac škôl a uplatnenie jeho metodiky pri riešení lokálnych problémov, Rozvoj značky YRE.

Mladí reportéri. Bude ich viac?