... systematizuje ich do nepotrebných databáz, a zaťažuje tým už aj tak preťažených ľudí na vysokých školách a vo výskume.
Bežný občan SR ani netuší, že pod rezortom školstva sa úspešne ukrýva - a v mnohých prípadoch len predstiera prácu - 11 rozpočtových a 6 príspevkových organizácii.

CVTI SR: Výstavbu tohto paláca zatiahli daňoví poplatníci SR v sume 601 miliónov slovenských korún. Aký to kontrast s vysokoškolskými internátmi, budovami vysokých škôl ... (Foto: internet)
V honosnej budove v Bratislave sídli Centrum vedecko –technických informácií SR, ktoré neustále spamuje vedecký a vysokoškolský svet vytváraním šikanóznych dotazníkov a vymýšľaním metodík „o zaraďovaní vedeckých publikácií do kategórií“ (Metodické pokyny CREPČ pre vykazovane obdobie 2017 vydané dňa 12.4.2017).
Rektori – ktorým, v kľúčových momentoch spoločenského vývoja, zo zadnej časti tela predsedu vlády (napr. rektorom Technickej univerzity vo Zvolene je Rudolf Kropil, ktorý je údajne poradcom predsedu vlády pre vysoké školy), trčia len nohy – len direktívne preposielajú predmetné nezmysly dekanom, títo vedúcim katedier a ... Typický slovenský princíp padajúceho hovna. Všetci mlčia, lebo systém je naučený mlčať. Vrátane ľudí, ktorí by mali byť morálnymi piliermi tejto spoločnosti – profesorov a docentov. Kariéra nad morálkou a morálnymi postojmi.

Slovenská publikačná cesta ... , v krajine, v ktorej sa najprv nakúpia - za peniaze EÚ - drahé prístroje a následne nie sú financie na ich prevádzku (analytické sety) ...
Ministerke školstva, vedy, výskumu a športu SR Martine Lubyovej, ktorá úspešne utajuje mená postavičiek aktuálne prerábajúcich reformu reformy „Učiace sa Slovensko,“ zjavne tento systém nevadí.
Slovenskej gubernii, ktorej vedecké výsledky sú len prdom vo svetovom vetre, nestačia kvalitné zahraničné databázy, lebo niekto tu má záujem o špecifickú „publikačnú“ slovenskú cestu (to sme tu už mali v politickom prostredí) , vytváranie rebríčkov pre rebríčky ... , ktoré úmyselne odvádzajú pozornosť od skutočného stavu školstva, reálnych problémov a potrieb univerzít a vedy.
Na Slovensku sa v súčasnosti intenzívne hovorí o mafii – tej talianskej, ale roky sa mlčí - systémovo - o vedeckej mafii – konzorciu niektorých univerzít, ktoré si vzájomne prihrávajú finančné prostriedky napr. z programov VEGA a KEGA.
Pár desiatok ľudí – nadmieru otitulovaných Vševedkov – v rôznych komisiách, radách, poradných výboroch ... rozhoduje „komu nie a komu áno.“ Slovutní profesori a docenti, vyskytujúci sa v rámci 180%-ných úväzkov všade a zároveň nikde, parazitujúci na práci vedeckých mravcov, vydierajúc ich dočasnými zmluvami a neustále sa opakujúcimi konkurzmi na príslušné miesto.
Ak si niekto v tejto krajine myslel, že vedecká pôda je hodná akýchsi nadštandarných akademických slobôd, tak bol uvedený do hlbokého omylu.
Ak je korupcia, klientelizmus a rodinkárstvo slovenskou národnou črtou, genetickou výbavou väčšiny Slovákov – „lebo rodina, pre rodinu, s rodinou ...,“ tak jej košatenie identifikujete aj v zdanlivo vznešenom prostredí vysokého školstva a vedy.