Trička, ktoré sadia stromy

V uplynulých dňoch bola odštartovaná kampaň, ktorej cieľom je podpora návratu funkčnej zelene do sídel i otvorenej krajiny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Spoločnosť Pilsner Urguell - v spolupráci s dizajnérmi Patrikom Antczakom a Simonou Machalovou -pripravila unikátny merch: tričká vyrobené udržateľným spôsobom z organickej bavlny v limitovanej edícii 530 kusov (100 t nevytvoreného odpadu = váha 530 jeleňov). Z výnosu ich predaja podporí Nadácia Ekopolis, počas jesene 2021, výsadbu stromov dobrovoľníkmi a miestnymi komunitami, a to prostredníctvom prijímateľov podpory: Občianskeho združenia Zelený plán, Obce Zborov a Občianskeho združenia TATRY.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tričko je možné zakúpiť TU.

Ako sa vyjadrila Nadácia Ekopolis:„Hlavným cieľom partnerstiev pre výsadbu stromov je podpora návratu funkčnej zelene do sídel a otvorenej krajiny, tam kde je to potrebné, teda najmä v lokalitách, kde zelená infraštruktúra chýba alebo je narušená. Dôležitou súčasťou projektu je zapojenie ľudí do plánovania, výsadby aj starostlivosti o stromy. Strom je symbolom spolupatričnosti medzi ľuďmi a prírodou. Zároveň výsadba stromov je konkrétnym a užitočným opatrením, ako urobiť krajinu krajšou, pestrejšou a odolnejšou voči dôsledkom zmeny klímy. Každý strom dokáže z atmosféry pohlcovať uhlík a zároveň zadržiavať vodu.“

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Vizuál trička (Zdroj: Nadácia Ekopolis)

Občianske združenie TATRY (OZ TATRY) v spolupráci s OZ LIPA – Liptovskí aktivisti využije podporu na pokračujúcu výsadbu drevín v rámci projektu Liptovské stromoradia, ktorého viacročným cieľom je vyhľadávanie zaujímavých miest v extravilánoch a intravilánoch Liptova vhodných pre realizáciu zelených opatrení, a to v spolupráci so samosprávami, poľnohospodárskymi družstvami a ďalšími „krajinotvornými“ subjektami. 

Aktuálne sme v realizačnej fáze výsadieb v lokalitách situovaných v k. ú. obcí Smrečany, Jamník a Liptovský Mikuláš. V rámci podpory Pilsner Urguell sa na pretrase lokality v k. ú. Jakubovian, Liptovského Jána resp. Liptovského Ondreja.

SkryťVypnúť reklamu

V obci Jakubovany by išlo o revitalizáciu okolia prístupovej cesty i samotného cintorína v osade Hôra, ktorá sa v písomných záznamoch prvýkrát spomína v r. 1549, k Jakubovanom bola pričlenená v r. 1924. 

Jakubovany – Hôry, genius loci miesta (Foto: Vladimír Vlček):

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

P.S:

Podporte činnosť OZ TATRY – v týchto náročných časoch – pravidelným mesačným príspevkom prostredníctvom trvalého príkazu či venovaním 2%-nej asignácie dane.

Rudolf Pado

Rudolf Pado

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 462
  •  | 
  • Páči sa:  1 529x

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

287 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu