Gustáv Husák - presný príklad komunistického zločinca.

Historici a politici sa pokúšajú hodnotiť osobnosti so vzťahom k našej histórii. Ostrá diskusia sa začína väčšinou v prípade, keď sa nejakej osobnosti začne pripravovať na verejnom priestranstve socha, busta, alebo tabuľa. Následne vysvitne, že naše osobnosti sú vo väčšine prípadov rozporuplné, a o niektorých možno povedať, že dokonca zločinné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (108)

Gustáv Husák bol osobnosťou jednoznačne zločinnou. Pomáhalnastoliť zločinecký komunistický režim, ktorý ho potom posadil do väzenia za „buržoáznynacionalizmus“, keďže kohútov bolo veľa a vyhrať mohlo len jedno zosúperiacich krídel. Tým víťazným bolo v tomto prípade krídlo ViliamaŠirokého. Keby nebolo Stalinovej (a vzápätí Gottwaldovej) smrti, dostal bypovraz od svojich vlastných súdruhov – bývalých kamarátov. Takto dostal lendoživotie. Po odsedení si desiatich rokov bol rehabilitovaný, keďže situáciav ZSSR sa začala odkláňať od stalinizmu, čo sa prejavilo aj u nás.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre Husáka nasledovalo veľmi úspešné obdobie, počas ktoréhosa opäť dostal do významných funkcií a stal sa podporovateľom Dubčekovejpolitiky socializmu, ukazujúceho ľudskú tvár. Tú vlastnú, stále neľudskú,ukrývali, ako najlepšie vedeli. 

Po ruskej okupácii Husák obrátil kabát, zaradil spiatočku,a z dovtedy nezlomeného, presvedčeného komunistu, ktorý niekoľkorokov odolával brutálnemu vypočúvaniu Štátnej bezpečnosti, vzišiel normalizátornajväčšieho kalibru. Prijal podmienky Moskvy (v podstate vrazil Dubčekovi nôždo chrbta), dostal sa na čelo Komunistickej strany Československa. V roku1975 sa stal prezidentom a v tejto funkcii pôsobil do 10. decembra1989.

SkryťVypnúť reklamu

Ak človek ako Husák, alebo iný vysoký predstaviteľ každejdiktatúry, ktorá pôsobila na našom území, má dostať tabuľu, tak nech je tamnapísaná pravda – bez zľahčovania a banalizovania ich rozhodnutí a dopadutých rozhodnutí na nás. Fašizmus a komunizmus päťdesiat rokov deformovalimyslenie ľudí a tých niekoľko spravodlivých, vďaka ktorým máme dnes (zčasového hľadiska treba dodať, že konečne!) slobodu, sú zadupávaní bandouzlodejov a neokomunistov do zeme. Nanešťastie, aj to je daňou zademokraciu, že každý komunista v prevleku môže „myslieť sociálne a klamať slobodne.“

Vladimír Palko ml.

Vladimír Palko ml.

Bloger 
  • Počet článkov:  129
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Historik a publicista Zoznam autorových rubrík:  kultúrazábavapolitikakomunizmusčo mám rádSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu