Vladimír Palko ml.
Politika Deštruktívne plány Vallovho staromestského kandidáta Mateja Vagača
Matej Vagač predostrel verejnosti plán, ako vyriešiť neexistujúci problém trhoviska Žilinská. Preventívnou deštrukciou.
Historik a publicista Zoznam autorových rubrík: kultúra, zábava, politika, komunizmus, čo mám rád, Súkromné, Nezaradené
Matej Vagač predostrel verejnosti plán, ako vyriešiť neexistujúci problém trhoviska Žilinská. Preventívnou deštrukciou.
...ale je tu aj jedna dobrá správa.
Už niekoľko mesiacov funguje na Štefánikovej ulici buspruh pre MHD. Lenže progresívni súdruhovia urobili niekde chybu a chýbajúci pruh si motoristi alternatívne nahradili.
Už dva roky riešim, ako vyhostiť diplomatov z Františkánskeho námestia. Neúspešne. Z pozície poslanca mestskej časti sú niektoré veci proste nemožné. Nejaké čiastočné úspechy sa však podarili.
Na minulotýždňom zastupiteľstve som v „pozmeňováku“ navrhol, aby Staromešťania platili v škôlkach iba 30 EUR a nestaromešťania 180 EUR. Za môj návrh hlasovali až traja poslanci.
Verejnosť a niektorí poslanci sa pustili do Vallovej parkovacej politiky a roztrhali ju faktickými pripomienkami na kusy. Vallo prudko zmenil rétoriku a nastal čas sľubov. Nesplniteľných.
Na začiatku boli sľuby kandidáta Valla, že ľudia za svoje prvé auto zaplatia 300,-€ a dostanú v balíčku ročnú električenku, bikesharing a rezidenčnú kartu. Realita? Des a hrôza.
Na minulotýždňovom zasadnutí zvolili bratislavskí progresívci na pozíciu mestského kontrolóra Mariána Miškanina, dlhoročného spolupracovníka nezávislého kandidáta s podporou Smeru Milana Ftáčnika. Náhoda? Nemyslím.
Nezasahovanie v problematických oblastiach, naozaj podivné štatistiky, absencia rešpektu, neschopnosť využiť kamerový systém na potieranie priestupkov? Vitajte vo svete primátorovej Mestskej polície.
V minulom blogu som opísal neutešený stav systému žiadania o príspevok pre novorodenca, za ktorý bol zodpovedný vedúci sociálneho oddelenia, a ako druhotný problém sa ukázala byť kampaň starostu Števčíka za verejné peniaze.
Patrí k dobrým zvykom, že väčšina mestských častí poskytuje svojim obyvateľom bonus pri narodení dieťaťa. Staré Mesto nie je výnimkou, v roku 2016 zastupiteľstvo schválilo nové Zásady o poskytovaní jednorazového príspevku.
Áno, toto je téma, ktorá prednostne zaujíma niektorých staromestských zákonodarcov. A ďalšie, ktoré vlastne nemajú veľmi možnosť ovplyvniť, ale zato im tieto témy umožnia byť dlhodobo viditeľní a ľúbivo sa k nim vyjadrovať.
Františkánske námestie je už roky rokúce nelegálnym parkoviskom pre autá diplomatických misií v jeho okolí, najmä pre francúzske veľvyslanectvo. Úrady s tým nevedia (alebo nechcú?) urobiť nič.
Policajný zbor (zodpovedný - minister Kaliňák) spolu s Mestskou políciou (zodpovedný - primátor Nesrovnal) podávajú Miestnemu zastupiteľstvu bratislavskej MČ Staré Mesto každoročne správu o verejnom poriadku za predošlý rok.
Retardér pred materskou školou by mal byť samozrejmosťou. Starosta Števčík si to napriek žiadostiam Rady školy Grosslingova 48 a poslancov nemyslí.
Minulý týždeň sa stali dve veci: prešlo prísne Všeobecne záväzné nariadenie o otváracích hodinách, a následne ho nezávislý starosta s podporou Smeru Stevčík nepodpísal.
Niekedy mám pocit, že primátor a starosta mestskej časti Bratislava - Staré Mesto si neplnia svoje povinnosti tak dôkladne, ako by sa od nich čakalo. Dnes najmä v prípade častého rušenia nočného pokoja v staromestskom Podhradí.
Mestská časť Staré Mesto sa chváli novým prechodom na Grosslingovej ulici, študenti vraj po rokoch dostali prechod, určite najkrajší, ale podľa môjho názoru aj najzbytočnejší v centre mesta.
Mestská časť Bratislava - Staré Mesto získala dojem, že pred slovenským predsedníctvom Rady EÚ je jedným z najväčších problémov centra chodník a stromoradie na Palackého ulici.
Prečo dnešný novinár radšej napíše o neochote zverejňovať už zverejnené poslanecké odmeny ako o návrhu predať stavebné pozemky v lukratívnej časti Bratislavy za cenu záhradiek, kde ide o státisíce EUR?