Progresívci - biele kone Smeru? Kto hlasoval za Miškanina

Na minulotýždňovom zasadnutí zvolili bratislavskí progresívci na pozíciu mestského kontrolóra Mariána Miškanina, dlhoročného spolupracovníka nezávislého kandidáta s podporou Smeru Milana Ftáčnika. Náhoda? Nemyslím.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Kto je Miškanin

Členom Smeru síce nie je, zato pôsobil na dôležitých postoch za Milana Ftáčnika, známeho svojou schopnosťou kandidovať ako nezávislý - s podporou Smeru. Ftáčnik nebol členom Smeru asi tak, ako ním nebol prezident Gašparovič blahej pamäti.

Späť k Miškaninovi. Od roku 2006 bol Ftáčnikovým prednostom v Petržalke, od roku 2010 po neúspešnej kandidatúre na pozíciu petržalského starostu s podporou Ficovho Smeru, Mečiarovho HZDS a Slotovho SNS, zas Ftáčnikovým riaditeľom kancelárie na magistráte. Jeho posledné pôsobenie na vedúcej pozícii Daňového úradu len podčiarkuje spriaznenosť so súčasnou vládnou mocou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nespochybňujem odbornosť Miškanina, tento jeden argument však nemôže zastrieť politickú minulosť človeka, ktorý posledných 15 rokov de facto ťažil zo spolupráce so Smerom a jemu blízkym politikom.

Kto hlasoval za kandidáta Smeru

Pre voliča je zaujímavé vidieť, nielen ako hlasovali jeho kandidáti v mestskom zastupiteľstve, ale aj kto ich nominoval do volieb.

Miškanina ústnou formou v druhom kole proti Jánovi Mrvovi v pomere 24:9 zvolili títo poslanci (audiozáznam):

Klub Team Vallo (kandidovali ako koalícia Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia): Lenka Antalová, Adam Berka, Jakub Vallo, Jana Poláčiková, Michal Brat, Lucia Štasselová, Peter Strapák, Jakub Mrva, Igor Polakovič, Tatiana Kratochvílová, Tomáš Palkovič, Matej Vagač

SkryťVypnúť reklamu

Team Bratislava - Zmena zdola (kandidovali ako súčasť koalície OĽANO, SaS, Sme Rodina, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ): Juraj Káčer, Alžbeta Ožvaldová, Rastislav Kunst, Zdenka Zaťovičová, Gabriela Ferenčáková

Nezávislí: Ján Buocik, Martin Vlačiky, Katarína Augustinič, Monika Debnárová, Rastislav Tešovič, Jozef Krúpa, Soňa Svoreňová

Komentár k hlasovaniu

Že progresívci hlasovali ako jeden muž, nie je prekvapivé - už z podstaty politickej mentality „otcov zakladateľov“ je Progresívne Slovensko prirodzeným spojencom Smeru a nemožno sa čudovať, že jeho bratislavský úspech a zvolenie Čaputovej za prezidentku povzbudil niektoré smerácke kádre prepriahnuť do Smeru 2.0.

SkryťVypnúť reklamu

Rozpoltenosť ukázal Team Bratislava - Zmena zdola, keď piati jeho nominanti podporili smeráckeho kandidáta. Časť jeho poslancov (podpredseda Budaj, Pätoprstá, Hochschorner) sa zdržalo. Šéf poslaneckého klubu Teamu Bratislava Juraj Káčer je dlhoročným komunálnym politikom. Keď ho primátor Vallo vymenoval za tretieho viceprimátora, bolo by naivné nehľadať za týmto krokom politické dohody o podpore. Napríklad aj v prípade Miškanina, či iných kontroverzných témach.

„Nezávislí“ poslanci, najmä tí dlhoroční, ktorí by mali vedieť, kto je kto v bratislavskom komunále, bližší komentár nepotrebujú. Vedeli veľmi dobre, za koho dvíhajú ruku.

SkryťVypnúť reklamu

SMERgresívnosť

Matúš Vallo od začiatku ujatia sa funkcie robí rozhodnutia, ktoré veru v Pláne Bratislava nesľuboval. Spája sa čisto pragmaticky s poslancami, ktorých predchádza skôr negatívna povesť a svoje kroky v úrade si najnovšie poisťuje smeráckym pozadím.

Vitajte v progresívnej Bratislave. Nasleduje parkovacia politika - najväčší podvod na Bratislavčanoch v dejinách mesta.

Vladimír Palko ml.

Vladimír Palko ml.

Bloger 
  • Počet článkov:  128
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Človek, občan, zaujímajúci sa o dianie okolo seba. Poslanec MZ v bratislavskom Starom Meste. Bežec, lezec, cyklista, fanúšik kettlebells a workoutových ihrísk. Zoznam autorových rubrík:  kultúrazábavapolitikakomunizmusčo mám rádSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu