Akú hodnotu to má, keď je niekto VIP blogerom?

Písmo: A- | A+

Chýba mi tu pán Droppa. Považujem ho za jedného z najlepších blogerov. A taktiež diskutérov.

Mám rád jeho vtipné a trefné diskusné príspevky. Neraz sa stávalo že jeho komentáre boli lepšie ako samotné blogy, pod ktorými boli napísané. A to bol možno aj dôvod, prečo ho niektorí ľudia nenávideli. Lebo trefne kritizoval niektorých, síce slabých ale mainstreamových blogerov, ktorí sú takpovediac nedotknuteľní. To viedlo k tomu, že niektorí diskutujúci ho začali hejtovať a mám dojem že to prispelo k tomu, že tu prestal písať.

Keď tu pán Droppa začínal, tak mal titul VIP blogera a tak to bolo po dlhý čas, až do doby tesne predtým ako skončil. Vtedy prestal byť VIP blogerom.

Keď sa to stalo, pamätám sa ako sa jeden diskutér z toho vytešoval. Písal niečo v tom zmysle, že to musí byť pre neho veľmi nepríjemné, keď o ten titul prišiel. To ma viedlo k zamysleniu sa nad tým, či je titul VIP niečo, za čím by malo byť človeku ľúto, keď o to príde a vlastne, akú to má hodnotu, keď je niekto VIP blogerom.

Keď som nad tým rozmýšľal, tak mi ako prvé napadlo, že VIP bloger by mal byť lepší ako ostatní blogeri, VIP blogeri by mali byť akási elita medzi blogermi.

A spomenul som si na jednu blogerku, ktorá tu často písala. Pamätám sa, ako pred pár rokmi uverejnila jeden článok. Už neviem či bol cestopisný (lebo uverejňovala aj cestopisné články) alebo bol o ezoterike. V jeho úvode však bol použitý zaujímavý terminus technicus "zimná rovnodennosť". To ma zaujalo, lebo žiadnu zimnú rovnodennosť nepoznám. Rovnodennosť môže byť jesenná alebo jarná, zimný jedine slnovrat.

Tak som sa na to v diskusii spýtal, že čo to tá zimná rovnodennosť je. Od blogerky som nedostal žiadnu odpoveď a ani tie slová vo svojom blogu neopravila. Zostali tak ako boli.

No a táto blogerka mala titul VIP. A ja rozmýšľam, že čo to má znamenať, keď niekto kto má titul VIP, napíše v článku taký nezmysel, ako zimná rovnodennosť. Toto keď niekto urobí, tak to je úplne zle a ak je takýto človek VIP blogerom, tak potom ten titul nemá žiadnu hodnotu.

Skryť Zatvoriť reklamu