Dnes o tom, aká falošná bola moja matka

Pokračujem v písaní o mojej matke, ktorá ma v detstve a počas dospievania fyzicky a psychicky týrala.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

Matka mávala na tvári nasadenú masku. S touto maskou to bola vzorná, moralizujúca a mentorujúca matka. Masku zvykla mať nasadenú pred cudzími ľuďmi a pred širšou rodinou. Pravú tvár ukazovala iba doma. No aj doma občas zahrala nejakú scénku s nasadenou maskou.

Teraz opíšem jednu takú jej hereckú scénku.

Jedného dňa, bolo to krátko pred mojou maturitou, som ju stretol v kuchyni. S vážnym výrazom na tvári povedala, že sa so mnou chce porozprávať.

Začala slovami, že čakala kým budem mať osemnásť rokov a teraz, keď sa tak čoskoro stane, tak od nás (od otca a mňa) odchádza, lebo si chce užívať. (Zdôraznila slovo užívať.) Potom povedala že navždy bude mojou matkou a ja navždy jej synom. A zakončila to tým, že keď budem potrebovať, tak vždy bude ochotná mi poskytnúť podporu. Zdôraznila, že má na mysli morálnu podporu, nie finančnú.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ja som to prijal s ľadovou ľahostajnosťou a mal som pocit že matka bola z toho veľmi nazlostená.

A teraz to hlavné: Matka krátko pred týmto rozhovorom so mnou prehovárala otca, aby ma vyhodil z domu. Samozrejme, to som v tej chvíli nevedel, to som sa dozvedel až neskôr od otca.

Takže matka žiadala otca aby ma vyhodil z domu a keď sa jej to nepodarilo, tak predo mnou zahrala scénku kde tárala o tom že navždy bude mojou matkou a ja jej synom a o morálnej podpore.

Čo na to poviete? Nie je to odporné?

Potom odišla. Aj so sestrou, ktorá vždy stála na jej strane.

O pár týždňov sa vrátila aj so svojim bratom a jeho manželkou, aby si z domu zobrala nejaké veci. Pri tejto príležitosti si pripravila ďalšiu hereckú scénku.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď sme všetci stáli v jedálni, tak teatrálne zahlásila že čoskoro budem mať osemnásť rokov a má pre mňa darček. Potom vytiahla zmluvu od stavebného sporenia (na ktorom bolo vtedy asi päťdesiatpäťtisíc korún) a povedala že mi ho dáva ako narodeninový dar.

Vtip bol v tom, že väčšina peňazí ktoré sa na tomto sporení nachádzali, bola od otca a od otcovej mamy. Matka tam dala úplne zanedbateľnú čiastku. A keď pred nami hrala túto scénku, tak som jej to povedal. Bola celá zelená od jedu keď počula moje slová, lebo sa chcela predviesť pred svojim bratom a jeho ženou, ale vypálilo to inak ako si predstavovala.

Skryť Vypnúť reklamu

Matka sa pred ľuďmi úspešne pretvarovala a mnohí (hlavne rodina z jej strany, ale aj úplne cudzí ľudia) z nej boli ohúrení, že aká je ona dobrá a citlivá. A to je dôvod prečo o nej píšem. Aby sa každý dozvedel, aká bola v skutočnosti. Aby mala hanbu.

Prečítajte si aj súvisiace články o nej. A zdieľajte ich, aby si ich prečítalo čo najviac ľudí.

Juraj Paškuliak

Juraj Paškuliak

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  208
  •  | 
  • Páči sa:  124x

Pochádzam z Kláštora pod Znievom. Študoval som na Škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici. Živím sa výrobou majstrovských sláčikových hudobných nástrojov. Som autorom štyroch zbierok poviedok, ktoré v priebehu rokov 2010 až 2013 boli vydané v knižnej podobe. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťPolitikaNezaradenéPrózaFotografiePoéziaKultúraSúkromnéSpomienky na matku

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu