Hejteri na diskusiách Blogu SME

Písmo: A- | A+

Dnes o nenávistných príspevkoch a kyberšikane na diskusiách Blogu SME a o tom keď si admin diskusií nerobí svoju prácu a nemaže príspevky porušujúce kódex.

Aj napriek tomu že diskusie na SME prešli v priebehu posledných rokov viacerými zmenami, nemám dojem že by došlo k zvýšeniu ich kvality. Píše tu menej ľudí a mnohí z nich sa teraz správajú ako keby to tu celé patrilo iba im. 

Je tu skupina hejterov. Zgrupujú sa v diskusiách pod článkami Martina Droppu, na ktorého útočia. (Preto som ich nazval droppovci.) Začalo to tak, že je tu niekoľko blogerov tvoriacich akýsi blogerský mainstream a títo blogeri sú takpovediac nedotknuteľní. Pán Droppa sa v minulosti aktívne zapájal do diskusií a kritizoval týchto blogerov. Tým proti sebe poštval mnohých diskutérov.

Sledoval som diskusie pod jeho článkami a bol som v nemom úžase z toho čoho sú títo ľudia schopní. To bola naozajstná kyberšikana. Pán Droppa je húževnatý diskutér, ale proti nim nemal šancu. Keď sa oni do niekoho pustia, tak ich vytrvalosť a vôľa robiť druhým zle, je neuveriteľná.

Toto keď som uvidel, tak som si uvedomil, že hlavné je nenechať sa nimi vyprovokovať. Lebo keď sa necháte vyprovokovať, tak nemáte šancu. Stiahnu vás na svoju úroveň a potom vás prevalcujú.

Problém je aj to, že s nimi sa nedá seriózne diskutovať. Robia napríklad také veci, že si o vás niečo vyfantazírujú a potom o tom píšu ako keby to bola pravda, alebo vám do úst vkladajú rôzne hlúposti.

Ich reálny život pravdepodobne za veľa nestojí a preto sa vybíjajú vypisovaním nenávistných príspevkov na internete.

Správajú sa stádovito. Keď si nájdu svoju obeť, tak v diskusii sa zjaví najprv jeden spomedzi nich, potom sa opatrne pridajú ďalší a napokon prídu aj ostatní.

Navzájom si klikajú plusky a vďaka tomu nadobúdajú falošný pocit že ich diskusné príspevky sú kvalitné.

Z diskusií si urobili chat. Stáva sa že väčšina diskusie pozostáva z ich infantilných príspevkov, ktoré vôbec nesúvisia s témou článku. Ak sú tieto príspevky nahlásené, admin ich nezmaže. Toto vnímam ako zlyhanie admina diskusií.

Ako jeho zlyhanie vnímam aj to, keď nemaže príspevky v ktorých niekto niekoho označuje za duševne chorého, alebo ho posiela na psychiatriu. Stalo sa mi že do diskusií pod mojimi článkami pribudli takéto príspevky a admin ich nevymazal.

Problém vidím aj v tom že títo hejteri sú väčšinou inteligentní ľudia. Inteligentný hejter dokáže napísať jedovatý, zraňujúci príspevok tak, že ho admin nevymaže. Príspevky v diskusiách by mali byť súdené prísnejšie a viac by mali byť mazané príspevky inteligentných hejterov, trollov. Lebo inteligentný hejter dokáže narobiť viac zla ako hlúpy.

Záujem týchto ľudí o pána Droppu ako keby v poslednom čase opadol. Oni ale potrebujú niekoho hejtovať, nevydržia bez toho. Bohužiaľ, našli si mňa. Neviem akým spôsobom som upútal ich pozornosť. Odkedy sú diskusie spoplatnené, tak do nich s výnimkou diskusií pod mojimi článkami neprispievam, iných diskutérov ani mainstreamových blogerov nekritizujem. Píšem si svoje články o svojich témach. A toto zdá sa niektorým ľuďom vadí a boli by najradšej keby som prestal písať.

Ako tento problém vyriešiť? Rozmýšľal som nad tým a myslím že viem ako na to. Ideálne by bolo keby po zmene diskusií mali blogeri možnosť blokovať diskutérov ktorých nechcú mať v diskusiách pod svojimi článkami. To by pomohlo.

Na záver článku by som napísal, že verím na karmu. Verím že každý jeden človek, ktorý tu na diskusiách robí druhým zle a myslí si že keď je za rúškom anonymity tak sa mu nemôže nič stať, na to nakoniec doplatí.

Každému jednému takému človeku, akokoľvek arogantný a sebavedomý teraz je, sa jeho karma neskôr v živote vráti a bude to vtedy, keď to bude najmenej čakať.

 

Skryť Zatvoriť reklamu