Koncom deväťdesiatych rokov som si kúpil dve mikiny. Jedna bola Fruit of the Loom a druhá Roces. Boli to drahé značkové mikiny, a boli kvalitne vyrobené. Ani po rokoch nosenia sa na nich neurobili žmolky.
Pred niekoľkými rokmi som si potreboval kúpiť niečo na doma. Tak som u Vietnamcov kúpil lacnú čínsku mikinu za trinásť eur. Po pár dňoch používania sa na nej začali robiť žmolky a po pár týždňoch bola nimi celá pokrytá.
Keď som na internete hľadal niečo o žmolkoch a ich odstraňovaní, z toho čo som našiel, som mal pocit, ako keby tí čo tie informácie písali, sa snažili povedať, že žmolky sú niečo normálne. Nie sú. Žmolky vznikajú na nekvalitnom oblečení, ktoré je vyrobené zo zlého materiálu.
Dôkazom toho že existuje aj oblečenie na ktorom sa nerobia, sú mikiny o ktorých píšem na začiatku tohto článku. Našťastie aj v dnešnej dobe sa dajú kúpiť aj kvalitné veci.
Mám staršiu mikinu z New Yorkeru, ktorá je aj po mnohých vypraniach bez žmolkov. (Bohužiaľ neskôr sa tento obchod pokazil a na ich novších veciach sa žmolky začali robiť.) Mám mikiny od Pumy a od Umbro, každá stála asi štyridsať eur, a obe sú bez žmolkov.
Na záver napíšem že na oblečení sa neoplatí šetriť. Nemá zmysel kupovať mikinu za trinásť eur, keď po pár týždňoch je celá pokrytá žmolkami a nedá sa nosiť pred ľuďmi. Taká mikina je nepoužiteľný šmejd, ktorý nestojí ani za pár eur.