Podporme dnešné zhromaždenia za ochranu klímy

Z klimatickej zmeny sa postupne a nenápadne stáva klimatická kríza. Bez adekvátnej pozornosti médií a politikov. A tiež bežnej väčšiny obyvateľstva.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Jedným z najdôležitejších záverov poslednej správy (október 2018) Medzivládneho panelu OSN pre klimatickú zmenu (IPCC) je varovanie.

Ak sa chce ľudstvo vyhnúť katastrofickému vývoju klímy, ktorý bude mať vážne dopady na našu civilizáciu, musí v priebehu nasledujúcich 12 rokov znížiť emisie oxidu uhličitého o 40 %. To znamená vyvinutie bezprecedentného úsilia na všetkých frontoch a radikálny zásah do takmer všetkých oblastí nášho života.

Katastrofickosť spočíva v tom, že hovoríme o drastickom zmenšovaní životného priestoru a globálnych zdrojov pre ľudstvo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Urgentnosť vyplýva z faktu, že zmeny závažne zasiahnu už do života dnešných teenagerov.

Každý z nás si môže vybrať. Môže byť žabou v hrnci, ktorá sa nič netušiac nechá uvariť. Môže byť pštrosom, ktorý síce aj vie, ale radšej si pred tým zakryje oči. Alebo sa môže pokúsiť niečo zmeniť. U seba, vo svojom okolí.

Teším sa, že mladi ľudia na celom svete začínajú tento problém vnímať a sú ochotní niečo dôležité pre jeho riešenie urobiť.

Som s nimi. Držme si palce.

Tibor Paulen

Tibor Paulen

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Zaujímam sa o všetko, čo je niečím zaujímavé. Verím v dobro a v zdravý rozum. V poslednej dobe je v centre môjho záujmu zmena klímy. Študujem a zberám informácie k tejto téme. Som ambasádorom organizácie "Climate Interactive", absolventom programu "Climate Reality Project" a členom neformálneho združenia 350.sk Zoznam autorových rubrík:  PríčinyDôsledkyFaktyÚvahyFikcieRiešeniaNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu