Tibor Paulen
Nemôžeme si dovoliť prísť domov s ničím (hlasy z Glasgowa)
„Reportáž“ zo sobotňajšieho záverečného rokovania na klimatickej konferencii v Glasgowe.
Zaujímam sa o všetko, čo je niečím zaujímavé. Verím v dobro a v zdravý rozum. V poslednej dobe je v centre môjho záujmu zmena klímy. Študujem a zberám informácie k tejto téme. Som ambasádorom organizácie "Climate Interactive", absolventom programu "Climate Reality Project" a členom neformálneho združenia 350.sk Zoznam autorových rubrík: Príčiny, Dôsledky, Fakty, Úvahy, Fikcie, Riešenia, Nezaradené
„Reportáž“ zo sobotňajšieho záverečného rokovania na klimatickej konferencii v Glasgowe.
Klimatická kríza je kontroverznou témou a takou tiež bola pred týždňom skončená klimatická konferencia v Glasgowe.
„Konečne nám svieti svetlo na konci tunela.“
Znepokojujúca správa o stave klímy s optimistickým koncom. Chcete vedieť, aký bol uplynulý rok z pohľadu vývoja klimatickej krízy? Tak čítajte ďalej.
Pamätáte si ešte na tohtoročný veľmi horúci jún? Nielen že bolo veľmi teplo, ale aj počet letných a tropických dní bol extrémne vysoký.
Klimatické stretnutie svetových lídrov v NY sa skončilo. Pri jeho hodnotení sa v médiách písalo hlavne o emotívnom vystúpení Grety s dohrou s Trumpom na Twitteri. Niekde sa písalo aj o sklamaní a frustrácii, niekde o nádeji.
Povrchný pohľad na argumenty a tvrdenia uverejnené v článku „Několik poznámek k další reinkarnaci „hokejkového grafu“.
Už pár dní pred návštevou amerického prezidenta Donalda Trumpa vo Veľkej Británii sa povrávalo, že princ Charles sa ho pokúsi presvedčiť o urgentnosti začať riešiť klimatickú krízu aj v prostredí najväčšej svetovej ekonomiky.
Klimatické témy sa v uplynulých týždňoch dostávali na hlavné stránky médií v západnej Európe a v USA častejšie. A budili pozornosť čitateľov. Tu je stručný prehľad udalostí a článkov, ktoré zaujali mňa.
Americký prezident v súvislosti s minulotýždňovým vpádom extrémne chladného vzduchu do USA zatweetoval :
Na Slovensku máme pravé zimné počasie. Kopy snehu a nočné teploty padajúce hlboko pod bod mrazu. Zdá sa, že klimatickú zmenu a s ňou spojené globálne otepľovanie nie je potrebné riešiť.