Čo robí mestská polícia od pondelka do piatku?

Myslím, že robí veľa vecí, v ťažkých podmienkach a za málo peňazí. Nerobí však jednu vec, ktorú od nej ako človek, ktorý chodí po  Bratislave pešo, očakávam.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)

V nedeľu som si pri prechode pre chodcov všimla parkujúce auto. Keďže bolo voľno, ľudí a áut bolo menej, iba som ho odfotila a nechala som to tak.

Obrázok blogu

V pondelok auto naďalej parkovalo na tom istom mieste. Zavolala som mestskú políciu, spýtala sa či stále platí paragraf 25 Zákona o cestnej premávke a a požiadala ich o riešenie situácie.

Pre pripomenutie: paragraf 25 hovorí okrem iného, že "vodič nesmie zastaviť a stáť na priechode pre chodcov alebo na priechode pre cyklistov a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred nimi".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čakala som, čo sa stane v utorok, stredu, štvrtok, piatok...

V piatok o desiatej auto ešte stále parkovalo na tom istom mieste.

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Ako človek, čo chodí pešo, chcem mať chodník pre seba. Tvrdým kompromisom je už to, že autá môžu parkovať všade, kde nechajú chodcom 1.5 metra. Ak hlavné pešie ťahy vyzerajú v Bratislave napríklad takto:

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu


a v podstate niet chodníka, kde by autá neparkovali a neporušovali zákon, pýtam sa: čo robí mestská polícia od pondelka do piatka?

A rada zverejním odpoveď...

Zora Pauliniová

Zora Pauliniová

Bloger 
  • Počet článkov:  119
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Pozerám sa na svet a nechávam sa inšpirovať. Zoznam autorových rubrík:  BratislavaSamosprávaVerejné priestoryTrendy v riadení a rozvojiPamiatky a interpretáciaObčianska participáciaFotkyReflexiePekné chvíleMobilitaArchitektúra

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu