Čo sa vlečie neutečie! Prokurátori nemajú čas na prácu.

Čo sa vlečie neutečie! Prokurátori  nemajú čas na prácu.
Písmo: A- | A+

Neviem, či to je výsledok Druckerových reforiem na pošte, alebo nejaká zvláštna hra Generálnej prokuratúry SR. Skôr to druhé. Ale toto som si veru dal do rámčeka.

Dňa 16.3.2021 som podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie pre podozrenie zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a ohováranie prokurátorom Greškom. Odpovedali mi presne po mesiaci, že vec postúpili na Krajské riaditeľstvo PZ SR. Pritom podľa zákona do 30 dní malo byť buď začaté trestné stíhanie alebo moje podanie odmietnuté.

 Odvtedy som nemal celé mesiace o mojom podaní žiadnu informáciu. Preto som 5. augusta požiadal podľa zákona o informáciu o veci. Tentokrát bola generálna prokuratúra promptná. Už o týždeň spísali odpoveď (aspoň podľa dátumu na papieri). Hoci ju mali hotovú už 13. augusta, elektronicky mi ju odoslali až 18. augusta cez portál Slovensko.sk. Zásielku som riadne prevzal 22. augusta a potvrdil aj elektronickú doručenku ten istý deň.

 O to väčšie prekvapenie bolo pre mňa to, že tento pondelok 27. septembra, teda mesiac a pol po spracovaní odpovede, som dostal doporučený list z generálnej prokuratúry. Potešil som sa, že konečne začali to trestné stíhanie. Ani omylom. To mi len generálna prokuratúra v rámci nejakej asi spravodajskej hry, poslala mesiac a pol starý list.

Odpoveď z GP SR z 13.8.2021
Odpoveď z GP SR z 13.8.2021 (zdroj: Pavel Macko (z podkladu GP SR))

 Prokurátor Greško tak aj viac ako pol roka po podaní trestného oznámenia môže aj naďalej chodiť po slobode a potenciálne páchať špinavosti. Synovi sa takto jeho prípad vlečie už šesť rokov. Šesť rokov sa mi tu kdejakí fašisti a dnes aj Žilinkovi fanatickí priaznivci vyhrážajú a urážajú moju rodinu.

Dokonca pán Žilinka nám na výbore v NR SR oznamuje, že on má rodinu. Aj my máme svoje rodiny a mnohé likviduje Žilinkova prokuratúra. Na svoju prácu páni prokurátori vraj nemajú čas. Ale na spisovanie a rozosielanie petícií a organizovanie politického nátlaku majú času dosť.

 O detailoch postupu prokuratúry a polície viac v najbližšom blogu. Zatiaľ pekný deň priatelia a nech sa Vám zlé veci a naša prokuratúra vyhýbajú!

Skryť Zatvoriť reklamu