Kovaříkov a Mackov prípad sú v niečom podobné

Kovaříkov a Mackov prípad sú v niečom podobné
Zásady dobrej diskreditačnej kampane a kriminalizácie (Zdroj: Pavel Macko) (Zdroj: Pavel Macko)
Písmo: A- | A+

Pozornosť sa sústreďuje na krajné silové riešenie prokuratúry, ktoré má zabrániť transparentnému súdu. Zatiaľ však tlejú aj iné kauzy. Jednou je aj kauza fekálny fantóm. Má dosť spoločného so súbojom Santusová vs Kovařík.

Obidva prípady nesú podobný rukopis

Spoločné pre obidve kauzy je to, že sa v nich silno prejavuje systém krivých policajtov a prokurátorov. V prípade fekálny fantóm je tiež prítomný silný politický tlak a celý rad nezrovnalostí, podobne ako v súboji Santusová vs Kovařík:

 • Nič nie je náhoda, všetko je dopredu plánované a následne koordinované.

 • V obidvoch prípadoch sa motajú premotivovaní a horliví policajti a prokurátori s jasnými väzbami. Tí namiesto objektívneho vyšetrovania prípadu a vyhodnocovania všetkých dôkazov "svojmu" prípadu silno pomáhajú aj za hranou a filtrujú.

 • Intenzívne sa v nich angažujú príslušníci spravodajských služieb.

 • Nad vyšetrovateľmi pôsobí ochranná ruka z najvyšších miest prokuratúry.

 • Prebieha rozsiahla mediálna informačná a dezinformačná kampaň.

Vyšetrovateľ Kovarčík a prokurátor Greško postupovali v kauze fekálny fantóm neštandardne a s jasným zločinným úmyslom. Pomáhala im v tom horda kolaborantov a jedno úplatné médium. Najprv sa tvárili a kŕmili verejnosť, že M. Macka zadržali náhodne niekde v parku. V skutočnosti ho zadržali v električke po zinscenovanom policajnom zásahu. Nesedelo miesto, dôvod, spôsob ani okolnosti zadržania.

Klamali všetci, počnúť policajnou hovorkyňou Tatianou Kurucovou, potom vyšetrovateľ Kovarčík a prokurátori Greško, Zámečníková, Šramko, Kopčová. Verejne klamal dokonca aj prokurátor Oliver Janíček, dnes ctihodný prokurátor ÚŠP a člen etickej komisie.

Žilinkova prokuratúra sa za zjavné špinavosti a klamstvá nehodlá ospravedlniť
Žilinkova prokuratúra sa za zjavné špinavosti a klamstvá nehodlá ospravedlniť (zdroj: Pavel Macko)

Špinavá hra na oklamanie verejnosti

Tak ako v prípade Santusová vs Kovařík aj v prípade fekálny fantóm prebiehala rozsiahla mediálna hra a dezinformácie policajtov a prokuratúry. No časom zo spisu zistíte, že nešlo o žiadne náhodné zadržanie, ale o špinavú operáciu, dobre naplánovanú dopredu. Tu je niekoľko momentov tejto organizovanej špinavosti posvätenej pochybnými prokurátormi.

 1. Macka nezadržali náhodne v parku ako písali médiá, ale v električke na základe oznámenia spolupracujúceho manžela vyšetrovateľky Tichej. Hovorkyňa Kurucová a médiá kŕmili verejnosť výmyslami o pátraní po Mackovi podľa identikitu a o nejakej psíčkarke.

 2. Už tri týždne pred zadržaním Macka vymazali video z miesta činu pri Justičáku so skutočným páchateľom. Mala ho zaistiť policajtka Wäldlová.

 3. Už dva týždne pred zadržaním Macka, polícia zatajila a hovorkyňa Kurucová nezverejnila indentikit skutočného páchateľa. Zverejnili namiesto toho identikit, ktorý bol podľa výpovede svedkyne upravený podľa Mackovej fotky zo sociálnej siete. Teda vedeli dopredu koho kreslia? Prečo to robili a tvárili sa, že Macka zadržali náhodne? Polícia odmietla súdu vydať podklady/záznam o identikite.

 4. Už dva týždne pred zadržaním sa telefonicky dohovárali policajtka Madarászová a policajt Krížik o Mackovom prípade a o tajnej spolupráci (obchodovaní s informáciami) s médiami. Krížik radí Madarászovej kontaktovať známeho novinára a spolupracovať cez Whatsapp.

 5. V deň zadržania M.Macka (23.11.2015) boli pár minút po zadržaní na mieste ľudia z konkrétneho média a už poznali identitu zadržaného.

 6. Po zadržaní M. Macka ten istý policajt Krížik z bodu 4. telefonuje s novinárom Zemiarom (topky.sk). Následne Krížik nezákonne lustruje M. Macka v REGOB a posiela Zemiarovi Mackovu fotku. Fotka z trestnej činnosti Krížika sa objavuje v Topkách celý rok v diskreditačných článkoch, kde nezabúdajú spomínať aj mňa. Krížika neskôr odsúdili, Zemiar trestu uniká a je naďalej prominentným fotografom.

 7. Na druhý deň po zadržaní M. Macka, vyšetrovateľ Kovarčík zistil, že s Mackom nemôže robiť ani len rekogníciu, lebo ten má 10 cm bradu a páchateľ mal byť pred tromi týždňami oholený. Teda Mackov výzor ho vylučuje ako páchateľa, Macko sa na páchateľa absolútne nepodobá. Tak mu Kovarčík nariadil ostrihať bradu a ponechať ju ako 3-týždňové strnisko (doba medzi zadržaním a útokom) . Následne ho dá do rekognície, aj keď Macko má na čas útoku dokonca alibi. Hovorkyňa Kurucová neskôr klame v správe pre médiá, že ho vypátrali aj napriek tomu, že si nechal od útoku narásť bradu. Pritom mu ju upratovačka podľa Kovarčíkových pokynov strihala na potrebnú dĺžku, teda 3-týždňový porast. Hop a je to. Prokurátorovi Greškovi to nevadilo, sudcovi to pri braní do väzby zatajili.

 8. Vyšetrovateľ Kovarčík organizuje tri nezákonné rekognície, z toho jednu dokonca fingovanú, teda dva krát opakovanú dva dni po sebe. Tri krivo vypovedajúce svedkyne v rozpore s vlastnými výpoveďami ukazujú na Macka.

a) Jedna je spolužiačka, ktorá povedala, že bola dokonca aj opravovať identikit podľa fotky zo sociálnej siete a rekogníciu vykonávala opakovane dva dni po sebe.

b) Druhá je susedka z ulice, ktorá nakreslila na identikit trénera Seligu (skutočný páchateľ). Hovorkyňa Kurucová ale nikdy identikit nezverejnila a susedka neskôr ukazuje na Macka. Vyšetrovateľ Kovarčík dodatočne vyškrtáva z jej výpovede pasáž týkajúcu sa nejakej úplne inej trestnej činnosti jej priateľa. Dostala sa tam vraj omylom.

c) Tretia je kolegyňa z práce M. Macka . Najprv ani skutok nenahlásila. Potom sa zrazu stratilo video z miesta činu. Nevedela ani len povedať prečo, ale ukázala na Macka. Rekogníciu organizovala policajtka Madarászová z bodu 4. a policajtka Wäldlová, ktorej sa stratilo video z bodu 2. Počas nezákonnej väzby M.Macka skutočný páchateľ tréner Seliga útok rovnakým spôsobom a na rovnakom mieste zopakoval. Vysmieval sa policajtkám Wäldlovej a Madarászovej alebo synovi generála?

 1. Dva dni po zadržaní M. Macka Topky.sk zverejňujú úplne vymyslený príbeh o tom, že Macko mal mať incident na toaletách u zamestnávateľa. Nič také sa nestalo, stačilo sa spýtať zamestnávateľa. Príbeh mal poslúžiť na utvrdenie verejnosti v tom, že Macko je páchateľ a zrejme odpútať pozornosť od fitnes trénera Seligu, na ktorého sedel popis páchateľa zhromaždený políciou aj topkami, aj identikit ktorý polícia zatajila. Poznal fotograf Zemiar, ktorý sa angažoval v prípade aj Seligu? Ten v útokoch pokračoval ešte 5 mesiacov, zatiaľ čo Macko sedel vo väzbe a Kovarčík manipuloval s dôkazmi. Práve Topky hovorili s viacerými poškodenými ešte predtým, než ich vypočula polícia.

 2. M. Macko bol najprv oslobodený. Potom dnes už trestne stíhaný sudca Molnár zrušil rozsudok a nariadil Macka odsúdiť bez zmeny dôkazov. Sudca Alman (BA IV) Macka odsúdil, napísal oslobodzujúce odôvodnenie rozsudku a dopísal, že ho odsudzuje na príkaz Molnára. M. Macko sa odvolal, o odvolaní rozhodoval sudca Molnár, ktorý ho predtým prikázal odsúdiť bez dôkazov. Asistovala pri tom bombová hrozba na súde. Molnár odvolanie zamietol. MAFIÁNSKY KRUH SA UZAVREL.

Macko proti mafii nemal šancu! Ako dopadne prípad Santusová vs Kovařík, resp. Žilinka vs Lipšic ešte len uvidíme.

Epilóg

 • Macko bol odsúdený za účelovo vybraných 5 útokov z celkového počtu 27, ktoré sa stali do času zadržania Macka. Po Mackovom uväznení sa stalo ďalších 13 útokov. Polícia zadržala trénera Seligu až po voľbách v marci 2016 a ten bol potom odsúdený. Vyšetrovanie zvyšných 22 útokov pred zadržaním Macka bolo úmyselne zastavené . Popis jednoznačne sedel na Seligu a nie na Macka. To sa MAFII nehodilo a útoky okrem jedného (dodatočne bol zaň odsúdený Seliga) zostali nepotrestané.

 • Ministerka spravodlivosti podala dovolanie na Najvyšší súd v prospech Martina Macka. Ubehol takmer rok a nič sa nedeje, Najvyšší súd vo veci nekoná.

 • Dal som trestné oznámenie voči prokurátorovi Greškovi 16.3.2021 za špinavosti (viď obrázok). Ani po 5 a pol mesiaci vyšetrovateľ ani prokuratúra nerozhodli o jeho odmietnutí, alebo začatí trestného stíhania. Mali na to podľa Trestného poriadku maximálne 30 dní. Karierista Žilinka je pokojný, nedbá na právnu čistotu ako pri medializovaných obvineniach prominentov.

 • Martin Macko má zapísaný trest v registri trestov, je roky nezamestnaný, musí sa podrobovať liečbe na neexistujúcu diagnózu, Tú nestanovil lekár, ale gauner v prokurátorskom talári.

 • Vyšetrovateľ Kovarčík bol povýšený a je naďalej prominentným členom tímu našich ľudí v polícii. Prokurátor Greško beztrestne behá po svete a dokonca v Mackovom prípade zastupuje prokuratúru na Najvyššom súde.

 • Tatiana Kurucová bola povýšená, vylepšila si výpočet na dôchodok a odišla do civilu. Pracuje na lukratívnom mieste pre Team Vallo.

 • Prokurátorom Greškovi, Zámečníkovej, Šramkovi, Kopčovej a Janíčkovi sa nič nestalo. Ďalej šíria spravodlivosť Karpatského typu.

 • Stovky ľudí chrapúnsky zneužívajú kauzu na moju diskreditáciu vždy, keď nemajú argumenty. Ide o ľudí, ktorý boli konaním polície, prokuratúry a médií zámerne manipulovaní, ale hlavne o fašistov a extrémistov. Tí opakovane prípad zneužívali aj v alternatívnych a konšpiračných médiách. Dialo sa to s tichou podporou prokuratúry a sudcu ústavného súdu Ďuriša.

Takto nejako funguje mafiánsky štát. Nečakajte rýchlu zmenu. Jeho členovia sú pozaliezaní všade. Navzájom sa striedavo držia v šachu či podporujú.

Žilinka, zvolený aj predstaviteľmi tých, čo umožnili mafiánsky štát a neonacistami, sa tvári ako strážca zákonnosti a vo veľkom ruší obvinenia. Mafia sa nám smeje do tváre. Je mocnejšia ako štát a jeho občania.

Skryť Zatvoriť reklamu