Tajiť a tajiť !

Všeobecne dnes platí, kto netají, úprimnosťou dáva do rúk potenciálnym nepriateľom zákernú zbraň proti sebe. Je neuveriteľné, koľko má dnes človek nepriaznivcov. My ľudia, sme však "živočíšny druh", ktorého podstatou existencie, bola nutnosť deliť sa v skupine otvorene o zážitky, pocity, skúsenosti a plány...! Inak nemohol prežiť v evolučných peripetiách minulosti ! Dnes sa táto "geneticky kódovaná" potreba v nás, javí skôr ako negatívum v súčasnej džungli vzťahov... Všetci niečo taja a hlavne naša "súčasná národná elita"! Alebo už takú nemáme, po desiatkach odhalení chrapúnstiev a zneužívania možností, výsostného postavenia v spoločnosti...?!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Čo je to za kvalitu života, u ľudí, ktorí v styku s okolím, musia v strachu a obozretnosti hľadať slová na vyjadrenie, čo včera robili, s kým sa stretli, o čom hovorili ?! A čo hodlajú najbližšie podniknúť... Len aby neprezradili, aký budú mať oni z toho benefit a aké to má slabinyTajuplní, sú najimä vysokopostavení, stali sa akousi vrstvou v spoločnosti, ktorá sa svojou podnikavosťou, dostáva často na hranu, alebo úplne mimo zákon a zákazy. Asi sa im to vyplatí...

V predchádzajúcom režime, sa tajila militantnosť systému a keď došlo k úniku informácií na verejnosť, bola to príprava na obranu pred imperializmom. Disidenti tajili všetko a najviac spoluprácu s ŠTB. Veriaci neverili, že budú mať rovnaké výhody, ako neveriaci, tak to tajili. Dnes tí istí všemožne maskujú porušovanie toho, čo im viera prikazuje...Tajili sa kontakty so zahraničím za západnými hranicami - jasná nesloboda ! Pravdepodobne navždy zostanú utajené zdroje financovania politických strán súčasnosti, nadobudnutie vlastníctva hotelov, prímorských penziónov, fabrík, lietadiel a funkcií v štátnych podnikoch za sultánske odmeny bez odbornosti... Jasná sloboda !

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Taká sexuálna orientácia, alebo orientácia na mimomanželské vzťahy, kedysi pikantéria utajovaná úzkostlivo, puritánsky, dnes súčasť trendu...Čaká nás to pravdepodobne aj s pestovaním a užívaním marišky...

Sme už vlastne na platforme, kedy netajené, hoci nezákonné, prestáva zaujímať verejnosť hneď po zopakovaní pohoršujúcej skutočnosti. Stávajú sa verejne známou realitou, postupne až folklórnou záležitosťou.

Ja som však na úprimnosť nepríjemne doplatil.

Pred časom som sa uchádzal o pracovnú pozíciu, vo väčšom chemickom podniku na strednom Slovensku. Pri pohovoroch som uspel ako druhý v rebríčku schopností a pretože brali dvoch, bol som neoficiálne prijatý. Podpis personálneho riaditeľa, sediaceho niekde v oblakoch, sa zdal byť formalitou. Prísľub, že výsledok sa dozviem ešte v deň pohovoru. Natešený som si pripravil ubytovanie a plán, ako zabezpečiť potrebné k nástupu, už o niekoľko dní. Prebral som sa zo šťastia, po telefonáte - neprijatý ! Dôvod...?! Rodinný vzťah, ktorý som vôbec n e t a j i l, s pracovníčkou na tom istom úseku, v nepriamo nadriadenej pozícii. 

SkryťVypnúť reklamu

Otvorenosť v podobnom prípade nedoporučujem, najimä keď je nepravdepodobné, až zbytočné zistiť rodinný vzťah zamestnávateľom. A ak nejde práve o herectvo, či rodinný podnik, kde naopak, treba pospomínať hoci piate pokolenie !

Pavol Štulajter

Pavol Štulajter

Bloger 
  • Počet článkov:  96
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj som odjakživa konfliktný typ a rebel... Argumentujem, že to tak nie je a - som v konflikte! Zoznam autorových rubrík:  FíčerKritikaNázorUtajená realitaSociálnospoločenskéZo života - reminiscencie

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu