Keď celebrity žobrú...

Ľudská bieda - je zlá a robíme vraj v živote všetko pre jej odstránenie... My, osoby v bežnej rodine vzdelávaním, štát svojimi zákonmi, športovci prekonávaním rekordov, umelci zdokonaľovaním svojho "kumštu"... Väčšina ostatných cieľavedomých činností človeka, je iba odvodená od toho - zabezpečiť sa pred ňou navždy !

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

A predsa je biedy viac než dosť.

Bohatstvo človeka, spoločnosti, je často kategorizované - na hmotné, nehmotné,...Ak však nie sú vyvážené, harmonizované navzájom, ale aj medzi sebou, stojí to na prt ! Viem, nikdy to nie je ideálne. Niekde, asi aj u nás, je u obyvateľstva chudoba hmotná, inde kričí do sveta nevzdelanosť a barbarské spôsoby národa v prejavoch väčšiny...Neraz, oboje súčasne ! Krátkou perinou sa nezakryješ !

Pôvodcom býva zlé rozhodnutie, zlá cesta v ďalšom smerovaní, ktorých dopady sú vždy zjavné až s odstupom času - aj v rodine, aj u národa. Masové psychózy, sú vtedy najhoršie a pri radikálnejších zmenách v spoločnosti sa stáva, že zachádzame do hlúpych extrémov, vraj v záujme  lepšieho, výhodnejšieho. 20 rokov za nami a vidíme to, ak len nie sme postihnutí, v likvidácii väčšiny družstiev, štátnych podnikov, národného majetku,... Vždy sa to dialo okľukou, netransparentne, rafinovane, ale s profitovaním malých skupín, či jednotlivcov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako sa obrátil svet, v paralele vtipu zo socíku...

"So zverinou, ako u vás...?" - pýta sa návštevník na Liptove poľovníka.

"Ááále, vysoká sa prechádza po diaľnici a medvede sa motajú medzi autami na sídliskách, toľko jej je...!"

"A čo komunisti ?!"

"No s tými je to ťažšie, nájde sa zopár vysoko v skalách, ale povolenku na nich nedostaneš zaboha...!"

Najvypuklejšie to cítiť v školstve a zdravotníctve. Voľakedy hrdé rezorty na úrovni zbrojárskeho priemyslu... Teraz ako popoluška v pitvore, čakajú kto im čo prihodí na zariadenie a na mzdy. Zástupcovia štátu, osobne zabezpečení aj s rodinami, no predsa navonok ako chudobní príbuzní, zbavení bohatstva už v minulosti dvadsiatich rokov - nedajú. A tak nastupujú celebrity, sebavedomé, suverénne, trochu nasprostasté, ale veď nato netreba... Hmotne zabezpečené vysoko nad pomery pitvorových príslušníkov. Róby, outfity, sály divadiel a opier, bývajú neskromne zdobené práve na ich súkromnú zábavu, kde sa hádže sumami chýbajúcimi práve v štátnom rozpočte. Vždy niečo prihodí aj novodobá buržoázia...

SkryťVypnúť reklamu

Tomu hovorím žobranie na úrovni...! 

Pavol Štulajter

Pavol Štulajter

Bloger 
  • Počet článkov:  96
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj som odjakživa konfliktný typ a rebel... Argumentujem, že to tak nie je a - som v konflikte! Zoznam autorových rubrík:  FíčerKritikaNázorUtajená realitaSociálnospoločenskéZo života - reminiscencie

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu