Tresty za krádež, zhovievavosť za vraždu

Keď človek vidí, koľko krádeží z núdze sa množí v našej spoločnosti, niektoré aj dokáže pochopiť vo vzťahu k dobe ktorú žijeme. Veď s dobre platenou prácou je to ako s dedičstvom, potrebujete hlavne šťastie... Alebo osobnú náklonnosť rôzneho druhu, čo má už súvis s "dedičstvom"... Tresty sa jednoznačne odvíjajú od výšky spôsobenej škody, menej už od ublíženia, či smrti. Určite ste to neraz zažili, keď zlodej dostal prísnejší trest ako iný za spôsobenie smrti, často aj úkladnú vraždu...?! Pritom, každá majetková ujma sa dá nahradiť - ľudský život nie !

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)

Posledné dni sa to v tlači len tak hemží kauzami vrážd a zabití a v mnohých z nás rastie vo vnútri tlak nespokojnosti, za ich tresty... Je možné pozrieť do očí matke, otcovi, či bratovi po takomto zverstve, keď vinník sa prechádza pred kamerami, dýcha s nami tento vzduch !?

- Vrah z facebooku surovo zaškrtil 23 ročnú Moniku, vlastne bezdôvodne, počas súdu neprejavoval ani ľútosť a po dohode so súdom dostal----16 rokov !!! Toto je adekvátny trest ??? Tá "spravodlivosť" je slepá ako jašter... Bezohľadná k rodičom brutálne zavraždenej, jej priateľom, susedom, všetkým čo akokoľvek vnímali toto mladé dievča počas života ! Už kde až spadol spravodlivý pohľad na takýto čin - do ktorých gatí ?!, alebo pod úroveň človečenstva ?! To rodina nemôže ani na 50% ovplyvniť trest príšery ?!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

- Dominika 18 ročná, bola tehotná, keď jej vzal akýsi 19 ročný "zver" d e v i a t i m i ranami nožom život !!! Vraj zo žiarlivosti a rozchodu s ňou...! Takto riešiť nezhodu, vo veku staršieho "dieťaťa", je nepochopiteľné zdravým rozumom. Koľko si odsedí je teraz jedno, lebo jeho život prestal mať reálnu cenu !!! Snáď iba pre pozostalých, vo forme túžby dostať ho do rúk...! Toľko utrpenia pre jej blízkych, iba ťažko vládze človek prežiť bez ujmy na psychike...! Prečo ho nedať do rúk spravodlivosti ?! Nie tejto v čiernom talári, veď tej ide o "vecheť peňazí", nie o spravodlivosť odosobneného ! Dá sa vôbec pri tomto odosobniť a byť zároveň spravodlivý...?!

SkryťVypnúť reklamu

-Sfetovaný 23 ročný syn zabil otca železnou tyčou a zahrabal ho do hnoja...! Pred niekoľkými dňami prišiel z výkonu trestu a od 15 - tich je evidovaný na drogách... Nevie ani prečo ho surovo zabil !!!

Sú známe mnohé prípady recidívy u takýchto a všetci z nich budú do 15 -tich rokov medzi nami...! Koľko takýchto je už teraz, v tomto momente medzi nami, "preškolení" pobytom...?! Nehovorím len pod vplyvom včerajších správ, veď pred 15 - timi rokmi v našom činžiaku dobodal na smrť svoju manželku ( bola ako obrázok...), dnes je na schodišti pred dverami...Dve desaťročné dievčatká sú odvtedy bohvie kde... A vodič, ktorý pred rokom usmrtil nášho bratranca, si pokojne žije ďalej, doteraz platne neodsúdený, odvolávať sa bude do smrti...?! Čo je to za spoločnosť, ktorá sa - nás nezbavuje takejto smrteľnej choroby...?!

SkryťVypnúť reklamu

Jediná spravodlivosť je totiž tá, ktorú vyriekli vždy najbližší žijúci a trpiaci...! A to od nepamäti ľudstva... Keď sa už vrah sám nespasil, rodina sama vydala na potrestanie vinníka, zahojila takto aspoň zdivenú túžbu pomstiť sa...

Pavol Štulajter

Pavol Štulajter

Bloger 
  • Počet článkov:  96
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vraj som odjakživa konfliktný typ a rebel... Argumentujem, že to tak nie je a - som v konflikte! Zoznam autorových rubrík:  FíčerKritikaNázorUtajená realitaSociálnospoločenskéZo života - reminiscencie

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu