reklama

Ministerstvo zdravotníctva nedodržiava očkovaciu stratégiu ktorú samo vymyslelo

Nedávno sa hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva pohoršene vyjadrila na tému očkovania Dominiky Cibulkovej a dnes sme sa dozvedeli že očkovaní boli aj niektorí ľudia z Ministerstva zdravotníctva a blízki ministra Krajčího.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Samotné Ministerstvo zdravotníctva nedodržuje poradovník, ktorí sami vymysleli. Na Ministerstve zdravotníctva je určite väčšina skvelých, pracovitých a spravodlivých ľudí a nechcem znevažovať ani toto ministerstvo, ale to čo tam robia niektoré indivíduá ma nenecháva chladným.

Citujem z tvnoviny.sk:

Zoznam ľudí, ktorí sa potichu dostali k vakcíne proti COVID-19 a dostali tak prednosť pred zdravotníkmi, ktorí pracujú v prvej línii, sa opäť rozširuje. Okrem Dominiky Cibulkovej a jej manžela, niektorých europoslancov, primátorov, rektorov vysokých škôl a aj ďalších športovcov a ich členov realizačných tímov sú už zaočkovaní aj blízki spolupracovníci ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa informácií denníka Pravda vakcínu dostali generálny tajomník služobného úradu ministerstva zdravotníctva David Hlubocký, ako aj jeho manželka a dlhoročná asistentka ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO), Helena Hlubocká. Zaočkovaní mali byť rovnako ako naša tenistka na bratislavských Kramároch a to posledný deň minulého roka. Sprevádzať ich mal aj ich priateľ Alexander Mayer, námestník pre zdravotnú starostlivosť. Na otázky denníka Pravda, či boli koncom roka zaočkovaní, však nereagovali.

( Zdroje: https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2017732_objavili-sa-dalsie-mena-okrem-cibulkovej-prednostne-zaockovali-aj-blizkych-spolupracovnikov-ministra-krajciho , https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/574325-poradovnik-na-vakcinu-nikto-nekontroluje-ockovali-aj-uradnikov/ )

SkryťVypnúť reklamu
reklama

V tomto kontexte vyznieva komicky nedávne vyjadrenie hovorkyne Ministerstva zdravotníctva:

 Citujem z tvnoviny.sk:

Ministerstvo zdravotníctva zásadne odmieta uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a priorít očkovacej stratégie. Považuje to za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii. Ministerstvo zdravotníctva opakovane vyzýva všetky nemocnice, ktorým boli zabezpečené vakcíny proti COVID-19, aby dodržiavali určené postupy a pravidlá očkovania. V stanovisku to dnes uviedla hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

"Ministerstvo zdravotníctva zdôrazňuje, že nastavený systém určuje pravidlá jasne a ak došlo k jeho porušovaniu, ide o individuálne zlyhanie, ako dnes uviedla Univerzitná nemocnica Bratislava Kramáre. Ministerstvo víta, že vedenie nemocnice rozhodlo, že pracovník, ktorý do oficiálnych zoznamov zdravotníkov doplnil osoby mimo poradia už nebude pracovať vo vakcinačnom centre, ani sa nijakým spôsobom nebude podieľať na vakcinácii. Rovnako tak vítame, že sa pani Cibulková dodatočne vyjadrila, že chce pomôcť v osvetovej kampani. V tejto chvíli je však najlepšou formou kampane dobrovoľná práca v nemocniciach, alebo informácie o vážnosti ochorenia COVID-19 a dôležitosti očkovania," dodala Eliášová.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

( Zdroj: https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2017624_ministerstvo-zdravotnictva-naznacilo-d-cibulkovej-aby-namiesto-osvety-prisla-pomahat-do-nemocnice )

Čo k tomu dodať ? Očkovacie centrum na Kramároch a centrum v asi najskorumpovanejšej nemocnici svätého Michala slúžia na očkovanie "našich ľudí".

Medzitým u nás zomrelo na Covid-19 podľa posledných údajov za včera takmer 100 ľudí, zistili sme že obetí bolo v skutočnosti až 7 tisíc a nie 4,5 tisíc a Slovensko je v počte obetí na obyvateľa za posledný týždeň najhoršie na svete.

(Zdroj: https://dennikn.sk/2220278/obeti-pandemie-v-roku-2020-mohlo-byt-az-sedemtisic-ukazuju-prve-cisla-umrti-za-cely-rok/?ref=mpms )

Peter Kováč

Peter Kováč

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rád cestujem po svete, rád spoznávam nespoznané, som dobre informovaný optimista a preto rád poukazujem na problémy tohto sveta :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu