Keď už nemôžeš ísť, ešte stále môžeš bežať!

Niečo málo po polnoci. Vraciame sa z behu. Nočného behu. 2 hodiny natvrdo, píše Hruštička o nedávnej prvej časti školenia plusáckych inštruktorov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hneď v prvý večer inštruktorského kurzu ma fascinuje, ako si všetci okolo mňa píšu po náročnom dni do svojich diárikov, ktoré sme dostali, veľa múdrych slov drobným písmom. Vyzerajú, že vedia odpoveď na každú z otázok, ktorá nám je položená a teraz ju v systematickom tanci pokladajú na papier, akoby im bolo jasné, o čom sa točí. Ja osobne medzi nich nepatrím. Ja osobne som úplne mimo. Bodka. (Úryvok z môjho zápisníku po prvom dni. Na tretí deň samú seba pristihujem, ako zapisujem už 17. stranu.)

***

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niečo málo po polnoci. Vraciame sa z behu. Nočného behu. 2 hodiny natvrdo. Koliečka. Nepýtaš sa, bežíš. Nevyhováraš sa, bežíš. Už v sebe nehľadáš ospravedlnenia pre samú seba, prečo by si mala prestať a ďalšie koliečko prejsť krokom. Nie, výhovorky už nepotrebuješ. Neexistujú. Vieš, že nebežíš pre seba, každý ďalší meter je za team. Robíš to pre všetkých 13 ľudí, ktorí túto noc prežívajú spolu s tebou. Držíte jeden druhého. Motivujete sa navzájom rovnakou silou, akou ste sa povzbudzovali včera a do ďalšieho kola sa púšťate s rovnakým nasadením, s akým sa budete vrhať do aktivít zajtra. Spolu. Navôkol vás cítiť len veľmi ťažko opísateľnú zmes pokory, vnútorného uspokojenia, absolútnej dôvery a ešte niečoho, čo si prvýkrát zažil práve vďaka Plusku. Pocitu nekonečnosti.

SkryťVypnúť reklamu

***

Pri pohľade do očí každého jedného z budúcich plusáckych inštruktorov vidíš chuť ničiť bariéry medzi chceným a možným. Je čas. Naše príbehy začínajú rásť svojim vlastným životom. Začínajú sa písať a rozbiehať po Slovensku, aby svedčili o nás a za nás. Za mladých ľudí. Za naše hodnoty...

Na tretí deň kurzu si naplno uvedomujem, že účastníci v prvý večer, pri písaní do diárikov, „správne“ odpovede nepoznali. Pokúšali sa ich hľadať. Nevzdávali sa, hľadali nové cesty a našli cieľ, pre ktorý sa im každé ďalšie ráno vyliezalo z vyhriatych spacákov o poznanie ľahšie, ako predchádzajúce. Týmto cieľom je odovzdávanie zážitkov ďalšej, novej generácií mladých ľudí s rovnakým nasadením, s akým sú tieto zážitky sprostredkované nám.

SkryťVypnúť reklamu

Majú za sebou prvú etapu k dosiahnutiu cieľu, ktorý si vytýčili.

Oprava.

My máme za sebou prvú etapu do cieľa, ktorý sme si vytýčili. Patrím medzi nás. Patríme k sebe. Sme budúci inštruktori a práve stojíme na začiatku. Na začiatku našej cesty...

Cesty inštruktora.

Pozn.: Hruštička (Katka Hrušková) píše o pocitoch z prvej časti Školenia inštruktorov Pluska. Fotky z neho nájdete napríklad na facebooku Pluska.

MO Plusko

MO Plusko

Bloger 
  • Počet článkov:  73
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sme aktívni mladí ľudia a radi robíme akcie pre mladých. Našou víziou sú aktívni mladí ľudia otvorení novým podnetom s túžbou objavovať. V priateľskej atmosfére preto rozvíjame potenciál mladých ľudí prostredníctvom metód zážitkovej pedagogiky.Outdoor, zážitok, byť samým sebou - to sú slová, ktoré sme my. My, plusáci. Zoznam autorových rubrík:  AkcieĽudiao Zážitku

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

59 článkov
SkryťZatvoriť reklamu