Ako je to s údajným holokaustom?

Písmo: A- | A+

Holokaust ... je pojem používaný na opísanie údajného systematického vyhladenia 5 – 6 miliónov Židov (prípadne iných skupín obyvateľstva) nacistickým Nemeckom počas druhej svetovej vojny. Je to exterminacionistická interpretácia osudu Židov počas druhej svetovej vojny. Od čias druhej svetovej vojny je holokaust hojne využívaný ako politická zbraň a zdroj príjmov. V mnohých západných krajinách boli prijaté a platia zákony zakazujúce diskusiu o podstate holokaustu.

Táto veta pochádza z Metapédie - Alternatívnej encyklopédie. Pekná ilustrácia tendencií, ktoré s v súčasnosti čoraz častejšie objavujú. Vlastne na to stačí jedno slovo - údajný. Holokaust je údajné vyhladzovanie Židov v údajných koncentračných táboroch, kde boli údajne masovo strieľaní a neskôr zabíjaní v údajných plynových komorách. Jeho popieranie ju údajne nebezpečné. Aspoň tak tvrdí Rádio Islam.

Keď generál Dwight D. Eisenhower našiel obete koncentračných táborov, nariadil urobiť toľko fotografií a záznamov, koľko je len možné. Postaral sa, aby sa tam dostali médiá a tiež čo najviac obyvateľov z okolia. Nech sa na vlastné oči presvedčia. Prečo? Ako povedal: "pretože raz príde deň, keď nejaký "syn suky" bude tvrdiť, že toto sa nikdy nestalo. Mal pravdu. Ten deň nastal. Dnes však každý popierač holokaustu musí čeliť mohutnému svedectvu, proti ktorému to má ťažké. Vďaka Bohu.

V Británii majú mnohí učitelia problémy s vyučovaním o holokauste. Moslimské deti, ktoré tvoria stále väčšie percento ich žiakov, totiž dostávajú doma a v mešite iné informácie. Inú výchovu. Holokaust je len propaganda. Nikdy sa nestal. A vyučovanie o holokauste ich uráža. Tak sa tomu mnohí učitelia začínajú vyhýbať.

Som kresťan. O mnohých veciach asi premýšľam inak ako niektorí čitatelia. Ale či už si kresťan, moslim, hinduista, ateista, asi sa zhodneme, že genocída je zločin, ktorý je hodný odsúdenia. A popierať tvrdú realitu holokaustu je ďalším zločinom proti množstvu Židov, ale aj Rómov, postihnutých ľudí či homosexuálov, ktorí sa stali jeho obeťami alebo ním boli inak zasiahnutí.

Podľa mňa je obrovskou chybou, keď Európa v mene tolerancie postupne kľaká na kolená od strachu pred možnou reakciou moslimskej komunity. Potrebujeme si chrániť slobodu, ktorú máme. A sloboda pochádza z pravdy. Nemôžeme dovoliť, aby pravda bola prekrúcaná, zastieraná a napokon popieraná. Nesmieme si zatvárať oči pred neonacistickými a inými skupinami, ktoré podporujú genocídu v dnešnej dobe. Lebo hrozba nového holokaustu je veľmi reálna. Však Ahmadinedžád k tomu otvorene vyzýva.

Aj preto sme u nás v Banskej Štiavnici pripravili kultúrno-vzdelávacie podujatie, kde sme túto tému dali do pozornosti našej verejnosti. Urobili sme to pri príležitosti Medzinárodného pamätného dňa holokaustu, vyhláseného OSN na 27. január (my sme to trošku predbehli, naša akcia sa konala v nedeľu 25. januára). Sme veľmi radi, že naše úsilie podporil aj primátor nášho mesta.

Nesmieme zabudnúť na krutosť, ktorá sa odohrala tu, v Európe. Slováci, Židia, Maďari, kresťania, moslimovia, ateisti, všetci sme ľudia a potrebujeme sa k sebe tak správať. Ak niekto podnecuje ku genocíde alebo ju ospravedlňuje, viac to nie je otázka jeho národnostnej či náboženskej príslušnosti a treba to trestať. Vážme si slobodu, ktorú dnes v našej krajine máme. V mnohých iných krajinách ju údajne nemajú. Alebo naozaj?

Skryť Zatvoriť reklamu