Nerobte si z dôchodcov fackovacích panákov

Písmo: A- | A+

Som už pár rokov dôchodkyňa a tak už tých pár rokov počúvam, že my dôchodcovia sme zodpovední za všetky zlé výsledky vo všetkých voľbách a za marazmus v našej republike, lebo sme ... A už mám toho dosť!!!

Najnovšie v Denníku N veľký titulok „ Ficovi ušli takmer všetci mladí, bez dôchodcov by Smer nemal ani desať percent“ a ja pridávam, že autorovi ušlo, že percentuálny rozdiel medzi vzorkou voličov od 18 do 59 rokov a vzorkou od 60 a viac rokov je iba 1,7 % a že dôchodkový vek je od 62+ rokov. Platilo by to iba ak by aspoň časť voličov pod 62 rokov zaradil medzi dôchodcov.

Podľa výsledkov preferencií strany Smer v prieskume v apríli 2019, ktorý vykonala agentúra Focus by stranu Smer volilo 19 % voličov.

Veková štruktúra voličov Smeru podľa Focusu - prieskum v apríli 2019

%

18 – 39 rokov

11,7

40 – 59 rokov

37,5

spolu

49,2

60 a viac rokov

50,9

rozdiel

1,7

Zdroj: vlastné spracovanie podľa https://dennikn.sk/1449806/ficovi-usli-takmer-vsetci-mladi-bez-dochodcov-by-smer-nemal-ani-desat-percent/

V článku nie je uvedené ako bola vzorka oslovených respondentov - voličov kreovaná.

Pridávam graf, z ktorého musí byť každému jasné, že vinníci nie sú tí voliči, ktorí chodia voliť (dôchodcovia), ale kategórie mladších voličov, ktorí ignorujú voľby a potom kričia, že na vine sú tí ... dôchodcovia.

Obrázok blogu

Zdroj: vlastné spracovanie podľa dát ŠÚ SR http://statdat.statistics.sk/

*) z toho 1 093 481 obyvatelia od 62 a viac rokov

Autor: Margita Ondášová

Skryť Zatvoriť reklamu