Bankomat bez peňazí

Bankomaty a platobné karty už považujeme za každodenný štandard pokiaľ nenastane problém. Nedostatok financií na účte je môj osobný problém, ale pokazený bankomat, alebo vyradený terminál v predajni nie z dôvodu obchodníka by znervóznil každého aj inak kľudného zákazníka.

Písmo: A- | A+

Aleako postupovať ak pri výbere hotovosti Vám bankomat jednoducho nevydá peniaze,napriek tomu že sa zobrazí informácia o potvrdení transakcie? Mojamanželka išla platiť v jednom hypermarkete, keď v internom rozhlasezaznela informácia, že platobné terminály nefungujú. Už chcela povykladaťvšetko z košíka naspäť do regálu, keď jej mama povedala, že jej požičiapeniaze a potom jej ich vráti. Z predajne ihneď bežalak najbližšiemu bankomatu a zadala čiastku pre výber. Peniaze nevydal,tak to skúsila asi o dve hodiny. Potom jej bankomat peniaze vydal.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nakoľkomám nastavenú SMS notifikáciu dostal som dve správy o výbere hotovosti.Doma som opatrne skontroloval manželku čo nakúpila a keď tam moc tohonebolo, spýtal som sa načo jej bolo toľko peňazí. Keď ma po dlhom presviedčaníuistila že peniaze bankomat nevydal, ihneď som volal do banky či mali nejakýproblém. Banka priznala že naozaj nefungovali bankomaty tak ako malia odporučili mi navštíviť svoju pobočku a podpísať čestné vyhlásenie.Asi po desiatich minútach som znova dostal SMS o pripísaní peňazí naspäťna svoj účet.

Technológie idú dopredu, onedlho nebudeme nosiť platobné kartyale hádam nejaký čip zabudovaný v ruke, len jedného dňa niekto vypneelektrinu a to nedopadne dobre. Na elektrine sme tak závislí ako na ropealebo iných zdrojoch energie, len keď sa zvýši cena ropy, alebo sa zníži dennáprodukcia je to takmer katastrofa. No keď vám vypadne elektrina na dve hodinyalebo celú noc, to je v poriadku. Nakoniec chcem rozsvietiť svetlo a nič.Tma.

SkryťVypnúť reklamu

Autor: Ivan Lednický

Prvý pokus

Prvý pokus

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  778
  •  | 
  • Páči sa:  77x

Ak chcete zverejniť svoj text na tomto blogu, pošlite nám ho e-mailom vo worde na adresu matus.paculik(at)smeonline.sk. Nezabudnite na predmet PRVÝ POKUS.Výber textov je v právomoci redakcie, ktorá má právo zmeniť autorom navrhnutý titulok. Väčšinu článkov zverejňujeme, ale vyhradzujeme si právo ktorýkoľvek odmietnuť aj bez udania dôvodu, najmä ak sa autor nepodpíše celým menom.Vždy uveďte aj vašu poštovú adresu a telefónne číslo. Tieto dva údaje nezverejníme, ale musíme ich mať k dispozícii kvôli overeniu identity alebo pre prípad, že sa váš článok rozhodneme honorovať.Ak meno a priezvisko priamo v článku nechcete uviesť, prosíme, napíšte nám dôvod. Za istých dôležitých okolností tieto údaje nepublikujeme, redakcia ich však vždy musí poznať.Zaradenie textu zväčša trvá niekoľko dní. Na tomto blogu nezverejňujeme poéziu ani prózu. Zoznam autorových rubrík:  Slovenské zdravotníctvoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

305 článkov
INEKO

INEKO

118 článkov
Martin Sukupčák

Martin Sukupčák

126 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,241 článkov
reklama
SkryťZatvoriť reklamu