Bóže, Chorvátsko... dokelu! Ja som chcela Osvienčim!

Toto bola prvá vec, ktorá mi napadla po tom, ako som sa dozvedela cieľ našej zahraničnej exkurzie. Predstavila som si asi to čo väčšina Slovákov – prekrásne modré more, slnkom zaliatu kamienkovú pláž, a na nej vylihujúcich polonahých ľudí.... Čo tam, dopekla, budeme robiť teraz v apríly?!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Už som po exkurzii, a s hlbokým poľutovaním musím priznať, ako veľmi som sa v tejto krajine mýlila. Za pár dní sme navštívili jej najväčšie poklady, teda aspoň tie turisticky známe. Mestá ako Split, Dubrovnik, Trogir.. Všetky patria do svetového dedičstva UNESCO, všetky sú neskutočne krásne, majú svoj pôvab, Šibenik dokonca aj skryté tajomstvo... A ten Split.... To bolo mesto! Keby som neštudovala francúzštinu, tak by som tam chcela určite stráviť aspoň jeden semester cez erasmus! Mesto plné pamiatok, ale aj žijúcich ľudí, s dýchajúcim morom... Krása. 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale obhliadanie miest pozoruhodných hlavne z hľadiska socioekonomickej geografie by mi nestačilo. Ja som skôr na tú fyzickú... A tu ma úplne nadchli Národné parky Krka, a ako zlatý klinec programu nám boli predstavené Plitvické jazerá. Presne tie, kde sa kedysi premával Winnetou... Na každom kameni, na každej stene sme hľadali jeho stopy, miesta, ktoré si všetci pamätáme z filmov... A keď sme ich našli, to bolo nadšenia!:-) Priezračná voda, ryby čakajúce na kŕmenie od západných turistov, doprava loďou a úchvatný pohľad na vodopády...  

Fakt to stálo za to. 

A už nikdy nechcem od nikoho počuť, že „Chorvátsko je taká oddychovka...“. Áno, je. Ale je tam aj neskutočne veľa krásneho, aj poučného.   

Mária Potterf

Mária Potterf

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  9x

Počas doktorandského štúdia som používala diaľkový prieskum Zeme a modelovanie založené na agentoch na porozumenie správania lykožrúta smrekového v priestore a čase. Vo Fínsku so simulovala rôzne typy lesného manažmentu a ich vlyv na poškodenie vetrom a biodiverzitu, pod viacerými scenáriami klimatickej zmeny. V súčasnosti ma zaujíma, čo bude "potom"? Aký je život stromov po disturbanciách, a ako sa obnovujú porasty? Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

315 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu