Snáď to nebude doba temna.

Sprievodným znakom obdobia temna je všadeprítomný strach. Strach v srdciach ľudí rozsievajú individuá plné nenávistí a zloby.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu
(zdroj: SITA)

Zneužívajúcic náboženstvo na ospravedlnenie vlastných zločinov nie je potvrdením ich pravdivosti, práve naopak.

Veľké disparity v bohatstve a chudobe krajín a jednotlivcov, globálne otepľovanie, hladomor a vojny terorizmus, to všetko vlieva pocit neistoty a strachu z budúcnosti. Vlády s nemohúcimi lídrami sa chcú vyvliecť z viny a ukazujú na druhých. Nie sme schopní prijať vlastnú slobodu a zodpovednosť, po ktorej sme tak úpenlivo aj my Slováci volali na námestiach 17. novembra 1989.

Ostal najväčší projekt po 2. svetovej vojne na zachovanie mieru starého kontinentu len na papieri?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hospodárska kríza, ekonomická kríza Grécka a južných štátov ukázala mnohé nedostatky. Európske spoločenstvo demokratických a vyspelých štátov, ktoré sa prihlásili k dodržiavaniu základných ľudských práv a slobôd, demokratického zriadenia inštitúcií, slobodného pohybu ľudí s hlavným cieľom zachovania mieru na európskom kontinente stráca svoj dych. Existencia viacrýchlostnej a nekompaktnej európskej politiky v kľúčových otázkach je zničujúca.

A čo ukáže vojna proti terorizmu? Pravdepodobne spoločnú ochranu hraníc, kde si nebudú jednotlivé štáty prehadzovať zodpovednosť ako horúci zemiak alebo spoločnú armádu a tajné služby, ktoré budú koordinovať svoju činnosť pre bezpečnosť nás všetkých.

SkryťVypnúť reklamu

Po viacerých teroristických útokoch (Paríž, zostrelené ruské lietadlo) je jasné, že svet stojí opätovne pred veľkou výzvou podobnou tou po 11. 09 2001.

Európa sa musí zmeniť! Potrebuje lídra, ktorý ukáže správnu cestu a nenechá sa strhnúť. Štáty v Európskej únii musia držať spolu nielen v dobrých časoch, ale aj zlých.

Ďakujem za podporu aj na VYBRALI.SME.SK

Ján Raclavský

Ján Raclavský

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  116
  •  | 
  • Páči sa:  30x

Odborník na verejnú správu, štátnu správu a samosprávu. Zaujímajúci sa o dianie, problémoch a procesoch na ministerstve vnútra. Nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva v rokoch 2010-2018.Raclavský JánPropagujt Zoznam autorových rubrík:  Verejná správaDolný KubínPolitikaSpoločnosťNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu