Neseďte doma! Poďte von!

Nemusí to byť nič náročné...napríklad taká prechádzka Dargovský priesmyk - Slanec. A popritom obzrieť zrúcaninu...hm?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Slanec
Slanec (zdroj: mí)

Trasa

Dargovskýpriesmyk – Slanec (červená)

Slanskýhrad (námatkovo hore kopcom)

Dĺžka

Vzdialenosť:17 km

Čas:4:11

Prevýšenie

hore 420m, dolu 493 m

Náročnosť

Pohoda, akože fakt! Celý čas je možné ísť po asfaltovej lesnej ceste, bez možnostizašpinenia sa (relatívne), najmä ak je blato, ako v našomprípade. Trasa je vhodná pre rodiny s deťmi a agilných ľudí sboľavou nohou :)

Účastnícivýletu

netradične:Vierka (Boni) a Matúš (budúci oficiálny pár), Šegi a Katka(šegina, čiže sestra), ja

Ako smeišli my

Autobusomz Košíc z nástupištia 23 na zastávku Dargov – Ružový sad(krycie meno pre Dargovský priesmyk). Zastávku spozná veci neznalýturista podľa nečakane vysokého výskytu tankov a bojovnenaladených sôch. Potom už len stačí nájsť tú peknú spomínanúasfaltovú cestu s červenou značkou a prechádzka môže začať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vzhľadomna nenáročnosť cesty (ani kopec, ani zlý terén, ani prudkéklesanie), sme sa väčšinou rozprávali o tom, čo je nové(vzhľadom na to, že Katku som videla naposledy pred piatimirokmi...), o schizofrénii, o filmoch, o svadbe, o bytoch, o všetkommožnom. Kúsok od cesty je prekrásne odpočívadlo, kde sa dá zložiť. Toto vediac, nepapali by sme pri ceste na kameni v lístí a potôčiku.

Cestou sme stretli len auto s lesníkom a tetu s dvomaobrovskými ovčiarskymi psami. Aj sme chceli počkať, že nech siich chytí, ale bola to Bonina známa, tak sme aspoň pokecali opočasí (aké je vrtkavé a ako sa minule dalo bežkovať a teraz sauž nedá...) a uvedomili si, že keby tie psy chceli, tak tú tetutak či tak zvalcujú a zjedia. Ale nechceli.

SkryťVypnúť reklamu


Značka ďalejvedie cez koľajnice hore lesom. Boni a Katke nepomohli ani štucne,blato si cestu na ich nohavice našlo (tož, nie každý vie chodiťako ja...a ostať pritom čistý). Lesom sa ide krátko, keď prednič netušiacim turistom vyrastie mohutný kopec s hradom, ktorýchce vidieť, treba sa naň vydať. Stúpanie je cca 10 minút(prípadne dlhšie, keď človek hľadá sopečné sklo).


A keďsme vyšli na hrad, slnko sa na nás úplne vykašľalo (nie, žebycelý deň pekne svietilo, to nemôžem povedať, ale sem tam naveľké prekvapenie (možno aj shmu.sk) na nás žmurklo) a začalona nás pršať. Tak sme posedeli, popremýšľali o spiatočnejceste a vrátili sa po červenej značke na (ako to Matúš nazval)začiatok dediny. Dva domy. Cez jeden sme si skrátili cestu. Aj nanás ten pán prekvapene pozrel, keď chcel cúvať do dvora.

SkryťVypnúť reklamu

Slanecje dedinka pekná, krčma je v nedeľu zavretá, no zato stanicateplá s nepretržitou možnosťou zakúpenia cestovného lístka.Vlak nás zaviezol domov, kde na naše veľké prekvapenie šegivytasil bicykel, prilbu a hrrr domov. Kto by to bol povedal, žebicykel vydrží byť priviazaný na železničnej stanici celý deň?Deti, doma toto neskúšajte!

V prípade záujmu si môžete pozrieť viac fotiek tu .

Zuzana Rajzáková

Zuzana Rajzáková

Bloger 
  • Počet článkov:  74
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu