Ficova päťročnica a svetlé včerajšky prichádzajú...

Písmo: A- | A+

Nie nepomýlil som sa v nadpise. Pri čítaní druhého Ficovho sociálneho balíčka, som si totiž spomenul na časy reálneho socializmu. No dobre, aby som Ficovi nekrivdil, že nie je moderný, tak socializmu pe restrojkového.

Márne som čakal, že zaznie slovo chozrazčot zo smeráckeho snemu. Ono vlastne nemuselo ani zaznieť. Ficov sociálny chozrazčot sa obnažil sám v jeho veľkohubom hranatom pozlátenom svete.. 

Vezmem Vám 600 mil. euro a dám Vám z nich 200 mega - to nie je sociálna politika, to je kultúra hrubokrkých mafiánov z čias mečiarizmu, ktorí vypaľovali taxikárov a na striedačku jednej či druhej polovici občas odpustili výpalné, by si na chvíľu vydýchli a držali hubu.

Ficov druhý sociálny balíček však nie je ani úľava na výpalnom. 

Zoberiem vám dvakrát viac ako vám nakoniec dám, je taká smerácka matematika pre Kolesíka a Martvoňa, ktorí ešte veria, že štát je čarovná skrinka, do ktorej večer vložíte 100 eur a ráno, keď sa zobudíte, je v nej Ficovým kúzlom zrazu 200 eur. 

Čakal som viac! Naozaj, nerobím si žarty. 

Bál som sa, že nás Smer odrovná rozšírením úľavy na zdravotných odvodoch až po 750 eur. Bál som sa, že Smer po kauze Váhostav príde s úľavou na zdravotné odvody pre živnostníkov (aspoň vo výške 35%). Desil som sa, že zvesti z Kažimírovho ministerstva o tom, že Smeráci zrušia dvojité zdanenie príjmu, výnos z dividend alebo zdravotný odvod všade tam, kde ho zaviedla Radičovej vláda, budú pravdivé. No najviac som sa obával, že Smer príde z licenciami pre živnostníkov. Nie tými daňovými, ale takými, kde by si živnostníci v 4 splátkach za rok kúpili živnostenskú licenciu, v ktorej by mali zahrnuté sociálne a zdravotné odvody aj daň a nemuseli by viesť žiadnu administratívu a účtovníctvo... 

Nedočkal som sa! 

Živnostníci sa dočkali iba limitovanej verzie dane z obratu pri stavebných prácach, kde DPH zaplatí koncová firma. Otázka prečo iba v stavebníctve, zostáva navždy nezodpovedaná. 

Občania sa dočkali komunálneho socialistické trollingu so škôlkami, školami, jasľami, prídavkami. Pričom už teraz vidím šťastné tváre malých okresných smeráckych oligarchov, ktorí sa lokálne nabalia na realizácii týchto opatrení: pol na pol s bločkom aj províziou.

Veď idú voľby, možno posledná životná šanca zbohatnúť.

O áno, aby som nezabudol, 10% DPH na vybrané potraviny. 

Sláva, roky sme na to čakali. Naozaj systémové opatrenie. Apropo, kde zostal plyn, elektrina pre domácnosti, pán premiér? Nedáme 10% DPH? A prečo nie poplatky za tranzit v prenosových sústavách pre firmy? Nevydalo? 

Najväčšou záhadou druhého sociálneho balíčka však zostáva, kde sa stratilo 400 miliónov EUR? Lebo a ko počítam, tak počítam, Fico ulial z minulého roka 600 miliónov EUR. To zostalo ako rezerva Ministerstva financií a 200 miliónov ide na druhý balíček! 

Tak a kde sa tých 400 mega, sváko Ficovie?

Jáj, no dobre. Ten skutočný "balíček" dostane opäť niekto iný a nie my občania Slovenska. Predpokladám, že ho budete posielať kuriérom na Bahamy...

Skryť Zatvoriť reklamu