Práca Kotlebovcov s voličom, alebo prečo ĽSNS rastie

Navštívil som predvolebný míting Kotlebovcov v Šenkviciach za účelom nazretia do ich kuchyne. Viedla ma zvedavosť, ako to robia, že ich čísla rastú a tiež som chcel vidieť ich cieľovú skupinu voličov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (124)

Míting ohlásený na skorú šestnástu hodinu prilákal do kultúrneho domu cca 60 ľudí a asi 10 funkcionárov ĽSNS. 

Obrázok blogu

Pred kultúrnym domom proti mítingu protestovalo cca 25 ľudí, ktorí sa zorganizovali prostredníctvom sociálnych sieti.

Stretnutie obyvateľov proti mítingu ĽSNS
Stretnutie obyvateľov proti mítingu ĽSNS (zdroj: Slavomír Repka)

Počas príchodu niektorých ľudí dochádzalo k slovným potýčkam medzi protestujúcimi a účastníkmi mítingu, ktoré mne osobne pripomínali dobu minulú, dobu mečiarovských mítingov. Väčšina týchto konfliktov prichádzala z radov účastníkov mítingu v dôchodcovskom veku. 

Čo mňa najviac prekvapilo, bolo zloženie účastníkov mítingu, ktoré sa dá nazvať, z každého rožku trošku, alebo naprieč celým voličským spektrom.
Videl som tam mladých ľudí, strednú vekovú kategóriu, aj dôchodcov. Ženy aj mužov. Videl som tam ľudí z každej vekovej, ale aj spoločenskej kategórie. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cieľovka neskutočne široká.

Celý míting a choreografia zvládnutá na vysokej úrovni s jasne rozdelenými a dodržanými úlohami.

Najsamprv sa predstavili niektorí kandidáti na poslancov do EP, pričom to "správne" masírovanie voliča prišlo až s prejavom Milana Uhríka... Stokrát opakované polopravdy, nepravdy, ale aj preukázané HOAXy...
Zmenou oproti minulosti už nie je boj za vystúpenie Slovenska z EÚ, ale jej "reformovanie" prostredníctvom poslancov ĽSNS z vnútra. Počas tohto prejavu sa už občas chytili aj diváci s malým potleskom, prípadne potvrdením Uhríkových právd.

Počas prejavov (s malým meškaním) prišiel aj líder ĽSNS pán Kotleba, ktorý mal príhovor k voličom po Uhríkovi. Choreografia fungovala (obchodníci poznajú tento systém opakovania a potvrdzovania) a pán Kotleba v princípe opakoval a potvrdzoval, čo už bolo povedané. 

SkryťVypnúť reklamu

Témy: Imigranti, LGBTI, veľtrh detí homosexuálov, USA, tajtrlíci,...

Čo ma najviac prekvapilo z úst pána Kotlebu, keď si robil srandu z kandidatúry do EP skoro 80 ročného Eduarda Kukana. Diváci sa na tom dosť zaujímavo a opovrhujúco zabávali pričom je verejne známe, že Eduard Kukan nekandiduje. (Zjavne to obom stranám nevadilo) 

Po prejave pána Kotlebu prišlo aj na diskusiu, ktorá bola tiež zaujímavá. Prvá otázka od priaznivca bola nahrávka na smeč, čo sa dá chápať.
Druhá sada otázok od študenta vysokej školy, ktorá išla po odborných témach, číslach a pod. bola v duchu manipulácie... 
Najsamprv veľmi nedôstojne pán Kotleba začal tykať študentovi a pridal mu nálepku SaS, následne ho ešte onálepkoval na sympatizanta SaS a PS, pričom sme sa odpoveď nedozvedeli.
Pre krátkosť času a následný míting v TT bol míting, bez zodpovedania otázok, ukončený, čo zjavne divákom nevadilo.

SkryťVypnúť reklamu
Stretnutie s kandidátmi po ukončení mítingu
Stretnutie s kandidátmi po ukončení mítingu (zdroj: Slavomír Repka)

Skalní sa ešte presunuli ku kandidátom na krátky pokec.

Otázka z nadpisu článku, Prečo ĽSNS rastie?

Jednoducho preto, lebo ĽSNS sa predáva. ĽSNS neargumentuje, nevysvetľuje, ona sa predáva. Ich plán je čisto marketingový... Jeden povie, druhý to potvrdí a zopakuje a tretí tomu dodá "marketingovú pravdu" slovami, veď dvaja predo mnou to tiež povedali.... Tak to musí byť pravda.

ĽSNS používa systém obchodníka, ktorý predá mrazák eskimákovi!

Manipulácia zmanipulovaných voličov manipulatívnymi technikami

Slavomír Repka

Slavomír Repka

Bloger 
  • Počet článkov:  593
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nezaujíma ma, koľko stojí liter benzínu.Zaujíma ma, koľko zarábam ja.(kurňa, ten benzín je ale drahý)V roku 2005 (február) som na blogu SME začínal článkom PAŠTEKÁRIViac o mne a mojej práci nájdete na slavomir.skObývam krásnu časť zeme, nazývanú Slovensko. Bývam v dosahu hlavného mesta, ale aj hory a vodu mám blízko. Mimo rečou som východniar ;-), paštekár....Résumé môjho "NAJ" na blogu SME nájtete TU Zoznam autorových rubrík:  Moja profesiaZ pohľadu obchodníkaKonzultingCESTOVNÝ RUCHpostrehy z ciestosobný názorpohľadyAnalýzyAUTO - testNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu