Prečo idem do parlamentu?
Bola som rozhodnutá predniesť „zákonníkom“ svoje návrhy. Zrazu sa „zvolebnilo“ a ocitla som sa na kandidátnej listine. Už pred voľbami v roku 2010 som sa rozhodla riešiť situáciu obetí mobbingu zapojením sa do volebnej kampane.
Vtedy som nazbierala 400 podpisov ako nezávislá kandidátka a v komunálnych voľbách som sa postavila do konkurencie politickým nomináciám. Na súkromný boj proti "molochovi" som celkom uspela, vyšla som z neho ako druhá náhradníčka. Bol to dobrý boj a mám z neho politickú skúsenosť.
Teraz idem ďalej v mojom boji s cieľom legislatívne tvoriť, pomáhať a predchádzať mobbingu.
D
nes potrebujeme statočných a odvážných ľudí. Teraz je dôležité nemlčať a voliť ľudí, ktorí chcú slušnú budúcnosť! Ja to chcem!Moje ciele: Kampaň proti mobbingu
Ľudská dôstojnosť patrí k základným kultúrnym a civilizačným hodnotám a nesmie byť znevažovaná a znižovaná. Je zrejmé, že vyspelosť v oblasti zvládania medziľudských vzťahov je jedným z hlavných predpokladov na zdravé fungovanie spoločnosti.
Prípady mobbingu, bossingu a šikanovania zamestnancov na pracoviskách by nemali byť monitorované len mimovládnymi združeniami, ale
1. mali by byť monitorované na Úradoch práce;
2. mali by byť zverejňované;
3. mali by byť riešené súdnymi kompetenciami.
Chcem, aby vláda Slovenskej republiky
Chcem, aby vláda Slovenskej republiky rovnako ako všetky ostatné krajiny Európskej únie pomáhala v tvorbe legislatívnej bariéry proti mobbingu a bossingu, a aby sústavne pôsobila na verejné povedomie občanov:
1. zvyšovaním úrovne právneho vedomia zamestnávateľov a zamestnancov v oblasti pracovnoprávnych vzťahov formou konzultácií a prednášok;
2. zavedením novej formy vzdelávania už od šiestej triedy základnej školy, pôsobila na kvalitu budúceho právneho vedomia žiakov;
3. vychovávaním širokej verejnosti viedla občanov k civilnej odvahe a statočnosti všade, ako na pracoviskách, tak aj v bežnom živote;
4. zapojením verejnoprávnych médií zviditeľnila a verejne odsúdila asociálne formy správania.
Čaká nás tvrdá práca. Mobbing zostal štandardom, zmenil iba vonkajší vzhľad. Na rozdiel od amerických pracovných spoločenstiev, je slovenský mobbing pozostatkom totalitnej pracovno-právnej morálky. Vo všetkých štátoch bývalého východného bloku je to rovnaké. V USA niekto nájde odvahu a publikuje verejne proti mobbingu.
Ale v bývalom východnom bloku to tak nefunguje – tu sa nesmie ani publikovať v denníkoch, lebo ešte vždy fungujú „cenzorské prajaštery“ ktoré odsúvajú problematiku mobbingu do „slušného podzemia“!
Predčasné voľby dávajú jasne najavo dvíhanie hlavy, slušné podzemie dvíha hlavu! Dnes potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým, aby sa slušnosť, ľudskosť a ohľaduplnosť stala samozrejmosťou – a nielen na pracovisku !
Očakávam volebnú podporu od všetkých SLUŠNÝCH ĽUDÍ. Na budúce uvediem dočasné opatrenia, ktoré navrhnem v parlamente.
Dovolím si uviesť, že problematika narušených vzťahov, kde dochádza k ponižovaniu ľudskej dôstojnosti na pracovisku ma viedla až k prijatiu mojej Kandidátky ako nezávislý na kandidátke OBYČAJNÝCH ĽUDÍ a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný s postojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to, či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde.