Človek akoby znova prežíval džungľový boj o prežitie. Nepoužíva pritom tesáky a pazúry, ale používa intrigy, sabotáže, ohovárania, ponižovania a iné slovné útoky. To je hrozné čo sa deje. Kde sme to dospeli, kto to napraví. Veľmi som znechutená poslancami, ktorí nevedia, čo občania potrebujú, ale "riešia" zákony, také o ničom a nikto nie je za nič zodpovedný. Pokiaľ nebude v zákone napísaná aj zodpovednosť, tak je to o ničom a stále si budú politici "vyrábať" politické témy pre prípravu nových a nových noviel zákonov.

Žiadna politická strana nikdy nebude na Slovensku vládnuť. Občania krajiny, by si mali uvedomiť, že nech tam príde akákoľvek iná politická strana, ktorá bude mať parlamentnú väčšinu, bude to také isté ako teraz. Preto šírime osvetu prejsť na zmenu nového systému.
Inštitút ochrany ústavných práv ako prvý na Slovensku sa pripojil k civilizovaným krajinám Európy šíri osvetu a monitoruje psychické násilie voči ľudskej bytosti na našich pracoviskách.
http://www.cum.sk/v/CNUq/institut-ochrany-ustavnych-prav/?seek
http://www.mojevideo.sk/video/28746/vizia_pre_slovensko_alebo_vsetko_sa_da_ak_sa_chce.html
Ako som už na tomto blogu písala, najviac registrovaných obetí mobbingu máme z radov učiteľov. Našou úlohou je predostrieť pred našu verejnosť sociálnu chorobu našej spoločnosti. Našim cieľom bolo a je posvietiť do skrytých temných kútov zamestnaneckých vzťahov a povedať nahlas: Človeče – kam sa rútiš? Veď Petrarcov „temný stredovek“ dokázal garantovať každému učňovi a každému majstrovi presné miesto v spoločnosti, a dokonca aj cechové poistenie pri chorobe alebo po úmrtí v práci.
Dnešná spoločnosť takú istotu nedokáže garantovať. A nedokáže ani riešiť narušené ľudské vzťahy. Vchádzame do budovy Slovenského národného strediska pre ľudské práva v Bratislave, kde nás pani vrátnička ochotne posiela za právnikom M. C., ktorý má pomáhať obetiam diskriminácie. A sem patrí aj psychické násilie na pracoviskách V rozhovore s mladým právnikom sme sa dozvedeli, že tu riešia prípady diskriminovaných obetí. Ale ako? My sme prišli nadviazať spoluprácu v prípade učiteľky z Prešova, ktorá sa na stredisko obrátila o pomoc a tri mesiace ju riešili a riešia.

Ale veľmi, veľmi neodborne. Pani učiteľka dostala výpoveď. Ukazujeme ju mladému právnikovi. Táto výpoveď je našou ďalšou kuriozitou do Príručky pre študentov práva. Prečo? Vážení, ak podpíšete túto dohodu, potom organizačné zmeny prestávajú mať platnosť a účinnosť. To znamená pani učiteľka má miesto a nikto jej ho nezrušil. Kto na stredisku pani učiteľke poradil? Nikto. Kam sa má potom občan obrátiť o pomoc.
Aj pán vedec - pedagóg z rektorátu Univerzity Komenského nám prišiel povedať, ako sa obrátil na Verejného ochrancu práv. Prečo? Lebo poznám pani Patákyovú veľmi dobre. Myslel som si a dúfal som, že aspoň ona mi pomôže. Ale pomáha už pol roka. Zašli sme sa poradiť s pani verejnou ochrankyňou práv. Ale od nástupu (v apríli 2017) na svoj úrad pred nami záhadne uteká. Mladé štátne úradníčky si vždy zapíšu, že sa nám ozvú a to je všetko. Nepíšu, nevolajú...Pri treťom pokuse spolupráce sme tu našli akýchsi "zahraničných" občanov. Ale verejný ochranca práv má slúžiť našim občanom!
Ani učiteľka zo strednej odbornej školy nezískala informácie na inšpektoráte, ako sa má brániť, keď riaditeľ školy sa chcel s ňou dohodnúť na skončení pracovného pomeru. Tu nepomôže ani septembrový návrh OĽaNO.
http://fakt24.sk/politika/4857-starsi-ucitelia-si-mozu-zacat-hladat-novu-pracu-olano-navrhuje-zaviest-vekovy-strop-pre-ucitelov
Alebo pani učiteľka z gymnázia, ktorá sa bála povedať svoje meno dostala odpoveď z inšpektorátu práce, aby sa obrátila na súd.
Učiteľka z materskej škôlky v Bratislave - Petržalke sa na pracovisku odvážne postavila na pomoc svojim kolegyniam, učiteľkám a sama sa stala nežiadúca obeť.
Ani naši muži - učitelia to nemajú na pracoviskách jednoduché. Učiteľ zo strednej odbornej školy dostal organizačné zmeny a pani riaditeľka prijala na druhý deň dve nové učiteľky. Aká to neodbornosť. Zákon zakazuje tri mesiace prijať novú pracovnú silu. A na súde, tam nám už dali druhého sudcu, lebo prvý nás pojednával tri roky....tak bojujeme za to, aby tu ľudia "nezvlčili". Ale na čo potom poslanci prijímajú zákony ? Keď sa nedodržujú!
A ďalší učiteľ na základnej škole dostával postupne 5 skončení pracovného pomeru, len aby sa ho zbavili, ale bojoval ako Jánošík.
Ale čo je možno ešte horšie, veľmi narastá psychická a fyzická záťaž na pracoviskách (ako sú nap. leteckí dispečeri, operátori vo výrobe a pod.). Nemá to, kto kontrolovať a naše predpisy sú v tomto veľmi benevolentné. Nie sú zriedkavé prípady, že ľudia odpadávajú pri výrobných linkách od vyčerpania a boja sa brániť z obavy, že prídu o pracovné miesto. Šéf organizácie, ktorá je platená zo štátneho rozpočtu, donúti k odchodu napríklad trištvrte zamestnancov (ktorí môžu prežívať jeho postupom veľké útrapy, ponižovanie aj ochorenia a pod.), nemajú zrejme ani šancu na náhradu škody, lebo s nimi zaobchádzal ako s väčšinou.
Obete mobbingu prichádzajú často neskoro, - teda vždy po "funuse", keď je osobnosť dezintegrovaná, depresívna, bez motivácie, ale predsa skúmame, lebo treba integrovať rozbitú osobnosť cez racionálnu psychoterapiu. Lebo "psychiater" je kríž na chrbte, ktorý v očiach kolegov každého degraduje. Všetko je individuálne, neregistrované a totálne "top secret". Vnútorná transformácia osobnosti ale nie na "asertívne jednanie" , tieto americké bludy sú vždy slepá ulička.
Vážení učitelia a učiteľky, hor sa do nového školského roka 2017/2018.
Inštitút ochrany ústavných práv prináša riešenia na súčasný zle nastavený politický systém. Chceme zobudiť občanov, aby sa nenechali manipulovať, ale aby otvorili oči a odvážne pridali ruku k dielu.
Píšte na ioupriesenia@gmail.com
číslo účtu SK8365000000000020560144
kód banky 6500
Ďakujeme za finančnú pomoc.
