"Pani doktorka, Vy asi nemáte tento dokument žalovaného."

tak táto veta mi zarezonovala na úvod pojednávania na Okresnom súde Bratislava II. Nie, nemám.odpovedala som sudkyni. Dokument, ako ho sudkyňa nazvala, priniesol pán advokát Kvasňovský, ktorý nám zastupuje nezávislý štátny úrad,

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

ako jedna z dvoch advokátskych kanceláríí nezávislého štátneho úradu. Vzápätí sudkyňa vstáva a podáva mi dokument, ktorý ako prezentuje pán advokát, je dôkaz, resp. akési vyjadrenie žalovaného v konaní o určenie neplatnosti skončenia štátnozamestnaneckého pomeru. Vážený pán advokát zabudol na nové sporové poriadky, podľa ktorých platí, že na súd, keď začína pojednávanie, sa dôkazy už nenosia. A rovnako sa nepredkladajú dôkazy ako dodatočne sfalšované, lebo inak sa nedá tento dokument hodnotiť. Pani sudkyňa si mala sporové poriadky naštudovať a dokument predložený advokátom neakceptovať.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A hlavne podľa môjho právneho úsudku sudkyňa mala vyhovieť mojej žalobe ako samosudkyňa bez verejného pojednávania, a to ihneď po podaní žaloby. Obratom mala Rozsudkom vyhovieť mne ako žalobkyni. A vôbec sa nemala zaoberať problémom vytyčovania pojednávania. Je to a bola to aj v tomto mojom prípade nehospodárnosť konania. Ale naša justícia je chorá. Ona si vytvorila náplň práce na troch, štyroch, piatich, a viac pojednávaní. Plat sudcom ide. Sudcovia nie sú zodpovední za svoje rozhodnutie a nikto ich nekontroluje. Sudcovia dávno zabudli, že si majú prípad naštudovať pred pojednávaním. 

Ďalšou "slovenskou tradíciou" a akousi módou sa stalo povýšiť právne zastupovanie štátnych úradov drahou advokátskou kanceláriou?

SkryťVypnúť reklamu

Inštitút ochrany ústavných práv sa venuje aj aplikácii zákonov našimi advokátmi, ktorí nám zastupujú žalovaných. Na pojednávaní nám tento pán advokát nesplnil nový sporový poriadok, podľa ktorého nesmú žiadne strany, či žalobca či žalovaný predkladať dôkazy priamo na pojednávaní. Ako sa to stalo na mojom pojednávaní v prípade žaloby o neplatnosť skončenia štátnozamestnaneckého pomeru. 

Prvýkrát v histórii slovenského súdnictva sa mi podarilo priamo v pojednávacej miestnosti dokázať, že na mne bol zo strany nezávislého úradu páchaný mobbing. Potvrdil mi to aj advokát Kvasňovský:
"Pani Ritomská sa už na jednom pojednávaní prezentovala mobbingom a bossingom a bývalý zamestnanec sa nazad do zamestnania nemôže vrátiť, lebo ten bosser a mobber tam ešte stále je!" Za peniaze, ktoré pánu advokátovi nezávislý štátny úrad vyplatí, predá sa pán advokát aj do pekla. 

SkryťVypnúť reklamu

Pán advokát, žiaľ učí neodborné aplikovanie našich zákonov prijatých v parlamente aj svojich koncipientov. Kam sa rúti naše deformované právo? Ešte do väčšieho a väčšieho marazmu. 

Vážení občania Slovenskej republiky, Vy sa obraciate na súdy ako na poslednú „záruku zákonnosti“, ktorá má slúžiť na upevňovanie a rozvoj zákonnosti. Na súdy ako na poslednú inštanciu moci Vás posielajú štátne úrady, Úrad práce, Inšpektorát práce, Školský inšpektorát, Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, Verejný ochranca práv, a to v nádeji na zákonné presadenie Vašich práv, ako to Vám, občanom Slovenskej republiky garantuje Ústava Slovenskej republiky.

SkryťVypnúť reklamu

Nedotknuteľnosť a nezávislosť sudcov neznamená, že si nevyslovím svoj kritický názor na ich zlú verejnú činnosť. Ak je to tak, že občan nemá žiadne právo a ja sa nemám, kam obrátiť pri obhajobe jeho práv, potom je namieste, že dnes musíme hovoriť aj o totalitnej justičnej junte, ktorá prenasleduje občanov Slovenskej republiky. Presne taký je môj právny názor na dianie v justícii v Slovenskej republike. 

Advokát Kvasňovský je len jeden z mnohých advokátov, ktorí nám tu vyrástli ako huby po daždi, draho zaplatený, našimi peniazmi.

Už v parlamente som propagovala lepší prístup sudcov k predloženým prípadom by mal začať v príprave súdneho spisu pred pojednávaním. Ak si sudca preštuduje žalobný návrh a zistí, že je postavený na porušení zákonov týkajúcich sa nesplnenia vecnej a procesnej stránky veci, vôbec nemusí vytyčovať pojednávanie. Včerajšie pojednávanie preukázalo len starú zaužívanú stratégiu a taktiku každého sudcu. Ani nové sporové poriadky, ktoré prijal parlament, nepriniesli pomoc občanom. 

Nedostatky našej justície sú veľmi viditeľné, priamo v pojednávacích sieňach. V porovnaní s prípadom na Okresnom súde Pezinok sudkyňa povedala advokátovi, ktorý zastupuje pána starostu z Budmeríc. "Nemôžete mi priniesť dôkazový materiál priamo na súd."

Že by sa sudcovia nedohodli, ako postupovať v súdnych konaniach? Je to rovnaké, ako keď Vás vytláčajú z pracoviska. Personálne oddelenie si zatelefonuje inému personálnemu útvaru a pýta sa, ako postupovali pri likvidácii toho, ktorého zamestnanca. Táto technika pri prepúšťaní sa uplatňuje na slovenských pracoviskách po roku 1989. Slovák si už na ňu zvykol. Preberie sa až kým sa sám stáva obeťou.

Nezávislosť štátneho úradu neznamená, že nadriadený môže prenášať svoje diskriminačné názory aj na iných nadriadených, a vyvolať totálny útlak poškodeného zamestnanca v celom úradeÚmysel takého konania je jednoznačný. Ak by niekto takto postupoval tzv. neúmyselne, nemohol by na nezávislom štátnom úrade pracovať z dôvodu mentálnej nespôsobilosti na výkon takého úradu. 

Úmyselný útlak a diskriminácia podriadeného nadriadeným síce dokazuje mentálnu spôsobilosť nadriadeného úradníka, ale zároveň dokazuje osobnostnú nekompetenciu nadriadeného úradníka k výkonu prác na nezávislom štátnom úrade.

Nekompetentnosť nadriadeného pracovníka spočíva aj v neznalosti práv podriadených. 

V mojom prípade ma však najviac zaujíma odpoveď, či Súdy Slovenskej republiky uznajú moje občianske, osobnostné a ľudské práva, či Súdy Slovenskej republiky zaujmú právne stanovisko spravodlivým Rozhodnutím o priznaní môjho pracovného miesta na nezávislom štátnom úrade, či Súdy Slovenskej republiky svojím Rozhodnutím priznajú mne ako štátnej zamestnankyni nezávislého úradu všetky náležité odškodnenia za občiansko-právne, osobnostné, pracovno-právne a ľudsko-právne ujmy popáchané páchateľom, ktorý stále pracuje na nezávislom štánom úrade. Ak nadriadený zamestnanec nerešpektuje občianske, osobnostné a ľudské práva podriadeného zamestnanca, a to ešte na legislatívno-právnom odbore nezávislého štátneho úradu, potom je na mieste otázka: Ako sa táto osoba dostala do tejto vedúcej pozície? Tento môj prípad monitorujeme aj ako Inštitút ochrany ústavných práv.

Preto oceňujeme všetkých Vás, občanov, ktorí ste prejavili odvahu a snahu pomôcť sami sebe a zároveň všetkým občanom žijúcim v tejto bezprávnej krajine. A píšete nám na ioupriesenia@gmail.com

Mária Ritomská

Mária Ritomská

Bloger 
  • Počet článkov:  635
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Zaujímam sa o život okolo nás, o ľudí, ktorí potrebujú pomoc a hľadajú cestu k láske, hľadajú zmysel života, lebo každý môže, a teda aj ja, malými skutkami zmeniť tento svet. Skúsenosti z parlamentu mi ukázali, že poslanci v parlamente neriešia problémy občanov tejto krajiny a svojimi populistickými rečami ukazujú len svoje ego. Preto máme novú spoluprácu, nový cieľ a nové riešenia v našom novo-založenom Inštitúte ochrany ústavných práv. Správy Vám budeme prinášať na facebooku a na mojom blogu. Zoznam autorových rubrík:  PríbehyNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu