
A to, ako vieme v našom výskume, takéto postihnuté obete sa stávajú štatistickými číslami lekárov a psychiatrov. Mobbing živí negatívne emócie, ako je úzkosť a depresia. Tie zase zintenzívňujú stres. Vo všeobecnosti depresiu môžu vyvolať myšlienky na stratu zamestnania a úzkosť sa viaže zvyčajne na strach z neznámeho. V tomto bezprávnom stave na Slovensku je všadeprítomná otázka pracovnoprávnych vzťahov a medziľudských vzťahov na pracoviskách. Veľkú časť problémov v pracovnoprávnej oblasti tvoria hybridné patologické trendy v medziľudských vzťahoch. A tak prostredníctvom Inštitútu ochrany ústavných práv sme udreli klinec po hlavičke. Aj keď štáty Európskej únie, ktoré uvedený problém riešia, nedobehneme, lebo sú už na míle vzdialené od slovenského bezprávia.
Prípad tohto týždňa - prvý."Prečítala som si od Vás už niekoľko príspevkov, kde ste sa dotkli aj veľmi citlivej problematiky bossingu a mobingu na pracovisku. Ja by som mala na Vás veľkú prosbu, či by sme sa mohli niekde stretnúť. Viem, že Váš čas je drahý, ale my chceme veriť, že keď sa o týchto veciach bude viac a otvorene hovoriť, ľudia si to budú viac uvedomovať a budú vedieť, že to nemôže byť a budú sa aj brániť. Rada by som Vám priblížila situáciu v jednej zatiaľ nemenovanej štátnej príspevkovej organizácii."

Prípad tohto týždňa druhý: "Ja som tá redaktorka z TASR čo by som porozprávala o mobingu u nás. Teraz len v rýchlosti, aby sme boli v kontakte, toto presne u nás platí. "Často sa stáva, že takýto nadriadený odmieta podpísať dovolenku, prehnane kontroluje dochádzku a výkon zamestnanca, a celú správu TASR, že to tak nemôže byť. U nás je bežné, ak zamestnanci dostanú porušovanie pracovnej disciplíny, a to aj každý týždeň. Ale naučili sme sa s tým žiť a pracovať. Ale nie všetci. Jeden náš kolega bol tak psychicky zničený, že po skončení práce odchádzal domov, sadol do auta a na ceste narazil do stĺpa elektrického vedenia."

Prípad tohto týždňa tretí: "Pani Dr., je to strašná situácia, dnes mi hlavou prebehla myšlienka, na tých ľudí, ktorí sú zúfalí a podrežú si žily, hodia sa pod vlak, atď, Je to strašné, som vyhodená, lebo som poukázala na zlodejinu, zanedbanú starostlivosť o starých ľudí, čakám na pojednávanie o neplatnosti výpovede,a práve aj to čakanie má ubíja, ale píšme ďalšie žaloby, nedám zamestnávateľovi dýchať, lebo mi zničil rodinu, trpí moje dieťa, a to mu nemôžem odpustiť,a to má drží ako tak pri sile a bojovať, už len kvôli môjmu dieťaťu, moje zdravie, môj život, spoločenský status."
Máme odkaz pre občana, ktorý píše, že "budeme v hrobe, kým sa dočkáme riešenia". Asi sa mu jeho želanie splní. Každý musí chcieť zmeniť spoločnosť, a to od seba, viac vo videu:
http://www.mojevideo.sk/video/28746/vizia_pre_slovensko_alebo_vsetko_sa_da_ak_sa_chce.html
Vážení občania, ľudské práva sú dnes viac o politickom boji, než o definovaní univerzálne platných hodnôt. Sme svedkami násilnej hodnotovej revolúcie, ktorá perzekvuje odporcov, vytláča ich na okraj a robí z nich nepriateľov spoločnosti. Za výdatnej pomoci médií a nehorázneho súdneho aktivizmu. Ešte horšia je situácia po prijatí nových sporových poriadkov. Dnes už občan musí zaplatiť za predvolanie svedka na pojednávanie alebo za podanie odvolania a pod. Zdá sa, akoby boj proti takejto presile, ktorá chráni zločinnosť, nemá v spoločnosti žiaden význam.

Podľa našich doterajších skúseností máme vladárov, ministrov, manažérov a podnikateľov, ktorí páchajú tvrdý mobbing s cieľom zisku – človek pre nich nič neznamená. Vieme, že ani štát, ani politikov, ani súkromníkov nepresvedčíme, aby si túto úlohu vzali na plecia, štyri roky to dokázali pomocou odpovedí na moje interpelácie.
Organizujeme informačné školenie, kde sa všetci študenti (základných, stredných, vysokých škôl), ktorí sa pripravujú na budúce zamestnanie, môžu dozvedieť to, čo dosiaľ nevedeli a pomôže im to naplniť splnenie potrieb a životných prianí.
http://ak66ka.blog.pravda.sk/2016/12/16/nula-nie-je-o-odbornost/